A3 Haber

“Annem karne hediyesi et aldı” haberine soruşturma başlatıldı!

“Annem karne hediyesi et aldı” haberine soruşturma başlatıldı!

“Annem karne hediyesi et aldı” haberine soruşturma başlatıldı!
Ocak 23
21:14 2023

Habertürk TV’de Et ve Süt Kurumu’nun piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlaması ile ilgili bir haberde, muhabirin soru sorduğu küçük çocuğun sözleri yürek burkmuştu. Küçük çocuk “Annem karne hediyesi et aldı” demişti. Habertürk, resmi sitesinden yaptığı açıklamada haberle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Habertürk TV’de yayınlanan “ESK’nin kararı piyasayı etkiler mi?” başlıklı Et ve Süt Kurumu’nun piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlaması ile ilgili haberde, muhabirin kasapta soru sorduğu küçük çocuğun sözleri yürek burkmuştu. Küçük çocuk “Annem karne hediyesi et aldı” demişti.  Kasap ise “Karne hediyesi kasap abisinden üç kalem pirzola” diyerek eti çocuğa uzatmıştı.

Haberin görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu. Habertürk söz konusu haberle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Habertürk’ten yapılan açıklamada et fiyatları ile ilgili tartışma konusu olan haberin oluşumunda gazetecilik etik ve ilkeleri açısından herhangi bir ihlal olup olmadığına yönelik inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER