A3 Haber

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yumruklu saldırı: Güvenlik kamerasını yansıdı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yumruklu saldırı: Güvenlik kamerasını yansıdı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yumruklu saldırı: Güvenlik kamerasını yansıdı
Ocak 23
09:16 2023

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın, eski belediye personeli tarafından saldırıya uğradı anlar ortaya çıktı. Saldırı anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Bodrum Belediye Başkanı Aras, dün gece saatlerinde Bodrum’da bir restoransa eski belediye personeli olduğu öğrenilen A.Ö. adlı bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Saldırı anları, işletmenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, A.Ö.’nün Başkan Aras’ın elini sıkmaya çalıştığı, sonrasında kendisine doğru çekerek sert fiziki müdahalede bulunmaya çalıştığı görülüyor. Görüntülerin devamında ise Aras’ın koruması ile mekandaki diğer müşterilerin tartışmayı yatıştırmaya çalıştığı ve bu sırada mekanda bir süre arbede yaşanması yer alıyor.

Belediye Başkanı’nın şikayeti üzerine emniyete götürülen A.Ö. buradaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı. A.Ö.’nün de Başkan Aras’tan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Aras’tan yazılı açıklama

Konuya ilişkin açıklama yapan Ahmet Aras, şu ifadelere yer verdi:

  • 21 Ocak 2023 tarihinde ailem ve misafirlerimizle birlikte gittiğimiz Marina Yat Kulüp adlı işletmede Belediyemizin Disiplin Kurulu Kararı ile işine son verdiği eski bir çalışanımız tarafından şahsıma karşı sözlü ve fiziki saldırı girişiminde bulunulmuştur.
  • Saldırı girişiminin görevliler tarafından kısa bir sürede bertaraf edilmesinden ibaret olan bu olayla ilgili olarak, 150 promil alkollü olduğum, şahsı yumrukladığım, benim de yumruklandığım, karakola gittiğim, işten çıkartılan personelin siyasi nedenlerle işine son verildiği, olay sonrası tutuklanması için benim baskı yaptığım ve benzeri türde iddiaların tamamı, gerçek dışıdır.
  • Olay bugün servis edilen kamera kaydından da anlaşılacağı üzere, saniyeler içinde bertaraf edilmiş bir saldırı girişiminden ibarettir.
  • İlgili şahıs olay sonrası emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmış ve 22 Ocak Pazar günü sevk edildiği Bodrum Adliyesi’nde Hakim karşısına çıkartılmış adli kontrol şartı ve uzaklaştırma kararı ile salıverilmiştir.
  • Tarafımca şahıs hakkında şikayetçi olunmuştur. Olayla ilgili yargı süreci devam etmektedir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER