A3 Haber

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’de mafyatik bir yapı var, partiyi karanlık bir takım güçler yönetiyor

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’de mafyatik bir yapı var, partiyi karanlık bir takım güçler yönetiyor

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’de mafyatik bir yapı var, partiyi karanlık bir takım güçler yönetiyor
Ocak 25
09:24 2023

Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in katilleri aranırken, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP’ye eleştiriler yöneltti. Türkeş, “MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor. Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda. Burada bir mafyatik yapılanma var” dedi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin üzerinden 21 gün geçti. Son gelinen aşamada soruşturmayı başından bu yana yürüten savcının “acilen” dört günlük izine çıkartılması ardından “ikinci savcının dosyaya atanması” ve suikastın kilit ismi MHP’li Tolgahan Demirbaş’ın adli kontrolle serbest kalması siyasetin gündemini belirledi.

Sinan Ateş soruşturması sürerken Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan’ın sorularını yanıtlayan MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP’ye yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ateş’in öldürülmesiyle ilgili “MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır” diyen Seval Türkeş, “Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum” eleştirisinde bulundu.

Seval Türkeş, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle sözlerini şöyle sürdürdü:

  • Derin bir konu, anladığım kadarıyla… Uzun bir sürecin sonunda meydana gelen yapının işi. Bütün iliklerimize ve kemiklerimize kadar ailecek, Türkeş’ten feyzalan bütün ülkücüler olarak üzgünüz. MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır. Bu cinayetin aydınlanmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağı kanaatindeyim. Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum.
  • Türkeş’in kurduğu teşkilatlar devlete hizmet edecek kadroların yetişmesi içindi. Türk gençliğinin Atatürk milliyetçiliği çizgisinde yetiştirilmesi ve faydalı insanlar olması amacıyla kuruldu Ülkü Ocakları. Ancak şimdi görüyoruz ki Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda. Burada bir mafyatik yapılanma var bence. Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor. Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda. Yetkililer bir an evvel hukukun üstünlüğünü ön plana almalı. Burada kanuna aykırı davrananlar ayıklanıp, kanuna teslim edilmesi lazım. Böylece ortalık biraz ferahlasın ve nefes alsın.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER