A3 Haber

Süleyman Soylu: Konsoloslukların kapatılması Türkiye’ye karşı bir psikolojik harp

Süleyman Soylu: Konsoloslukların kapatılması Türkiye’ye karşı bir psikolojik harp

Süleyman Soylu: Konsoloslukların kapatılması Türkiye’ye karşı bir psikolojik harp
Şubat 02
11:45 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsveç’teki Kur’an yakma olayları sonrası Türkiye’ye yönelik seyahat uyarıları yapan ve konsolosluklarını geçici olarak kapatan Batılı ülkelere tepki gösterdi ve bunun “psikolojik bir harp” olduğunu söyledi.

 

İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya da dün İstanbul Başkonsolosluğu’nun güvenlik gerekçesiyle kapatıldığını duyurmuştu.

Batılı ülkelerin büyükelçiliklerini kapatmasının “60 milyon turist hedefini koyduğumuz güne” denk geldiğini belirten Bakan Soylu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İstiklal Caddesi saldırısı, Hatay’daki polis evine yapılan saldırı, 2022 yılında Büyükelçilerin altına imza attığı bildiriden farklı değildir. Aynısıdır. Büyük bir plan, 1923’te gerçekleştiremedikleri hala içlerinde kalmış büyük bir planın bir parçasıdır. ABD ve Batı bizim bu coğrafyada özgür ve hür olmamızı istememektedir. Ayaklarımızın üzerinde durmamızı istememektedir. Huzun ve istakrar sağlamamızı, onların güvenine mazhar olmamızı istememektedir.

İsveç’te Danimarka’da ve Hollanda’da kutsal kitabımızı Kuran’a menfur saldırılar oldu. Bazılarını kendi emniyet güçleriyle muhafaza ettiler ve bunu demokrasi olarak nitelendirdiler. Bütün bunları yaparken de hem kendileri yaptılar hem kendileri tahrik ettiler hem izin verdiler, onun akabinde de ardından aynen Büyükelçilerin Türkiye’ye karşı yaptıları deklarasyonda, hangi Büyükelçi bu deklarasonun altına imza salık vermişse, Türkiye de yaklaşık üç dört gündür bir DEAŞ hadisesi üzerinden büyükelçiliklerin bazı ibadet alanlarının tehlike altında olduğunun ortaya konanark bir istihbari notla bir kurumumuza ilettiği notla ‘biz kapatıyoruz, siz de kapatın’ telkininde bulunarak 60 milyon turist hedefini koyduğumuz bir günde 51 bucuk milyon turistin geldiğini, 46 milyar dolar turizm gelirini açıkladığmızı bir günde Türkiye’de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğinde olmuşlardır.”

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER