A3 Haber

İstanbul’da IŞİD operasyonu: 15 tutuklama

İstanbul’da IŞİD operasyonu: 15 tutuklama

İstanbul’da IŞİD operasyonu: 15 tutuklama
Şubat 04
23:56 2023

İstanbul’da, Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçiliği’nin önünde Kuran yakma olayının ardından, IŞİD ‘ın sözde Horasan Vilayeti (ISKP) lider kadrosu tarafından İstanbul’da bulunan İsveç Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik eylem gerçekleştirme talimatı verdiği gerekçesiyle gözaltına alınan 15 IŞİD üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, IŞİD faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalarda;  MİT ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından iletilen bilgiler doğrultusunda; Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçiliğinin önünde Kuran-ı Kerim yakma olayının ardından, IŞİD’ın sözde Horasan Vilayeti (ISKP) lider kadrosu tarafından İstanbul’da bulunan İsveç Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik eylem gerçekleştirme talimatı verdiği gerekçesiyle 15 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin DEAŞ terör örgütü ve çatışma bölgeleriyle bağlantıları bulunduğu belirlenirken, Başkonsolosluklar ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik somut tehditleri tespit edilemedi. Adli makamlara sevk edilen 15 şüpheli, bugün tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER