A3 Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan HDP açıklaması: Planlama yapılıyor, eş başkanlarla görüşeceğim

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan HDP açıklaması: Planlama yapılıyor, eş başkanlarla görüşeceğim

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan HDP açıklaması: Planlama yapılıyor, eş başkanlarla görüşeceğim
Mart 13
17:36 2023

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile görüşeceğini belirterek, “Arkadaşlarım eş genel başkanlarla yapacağım görüşmeyi planlıyor” deyip aynı zamanda Bursaspor ve Amedspor karşılaşmasında meydana gelen olaylar ile ilgili de konuştu.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin olarak T24’den Murat Sabuncu’ya açıklamalarda bulundu.

CHP lideri, geçtimiz haftalarda olaylı Bursaspor-Amedspor karşılaması sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Bize göre Amed diye bir yer yoktur. Amedspor diye bir şey de yok hükmündedir. Bursaspor taraftarlarını selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum” şeklindeki açıklamalarına değindi.

Kılıçdaroğlu, Amedspor’un isminin yıllar önce TFF tarafından onaylandığını belirterek, şu şekilde konuştu:

Türkiye Futbol Federasyonu, Bursa Valiliği ve Emniyeti’nin de dahil olduğu bir ihmaller zinciri olduğu görünüyor. Gerekli soruşturmanın başlatıldığı açıklandı. Bekleyeceğiz, bakalım ne çıkacak soruşturmadan? Taraftar boyutuna ilişkin ise; bu ülkede hiç kimse hiç kimseyi hangi gerekçeyle olursa olsun, tehdit edemez… Hiç kimse hiç kimseyi geçmişte yaşanan acıların sembolleri ve failleri üzerinden tehdit edemez. Kim bu tehdidi yapıyor veya bu tehdide aracılık ediyor, göz yumuyorsa haindir, bölücüdür. Hukuk ivedilikle gereğini yapar, yapmalıdır. Amedspor’un ismine gelince. Bırakın Allah aşkına; yıllar önce Türkiye Futbol Federasyonu onayladı bu ismi. Yaklaşık 10 yıldır, mücadele ettiği kümelerde yüzlerce maç oynamış, Türkiye’nin dört bir yanına deplasmana gitmiş; Türkiye’nin dört bir yanından Diyarbakır’a gelmiş takımlara ev sahipliği yapmış, Amedspor. Amedspor’un isminin Amedspor olduğunu yeni mi duymuşlar?

HDP ile görüşecek

CHP lideri, bu açıklamalarının yanı sıra Halkların Demokraik Partisi (HDP) ile görüşeceğini de açıkladı. Görüşme planlamalarının şu sıralar yapıldığını açıklayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “HDP’nin değerli eş genel başkanlarıyla görüşeceğim. Arkadaşlarım planlamayı yapıyorlar.”

Kılıçdaroğlu’nun yanıtladığı diğer sorulardan bazıları şöyle:

Kampanya sırasında iki belediye başkanı sizinle mi dolaşacak yoksa ayrı programları mı olacak?

Zaman zaman birlikte, zaman zaman ayrı programlarımız olacak. Arkadaşlarımız, ittifakımızın diğer genel başkanlarıyla da birlikte olacaklar. İmece ruhuyla çalışacağız. Çünkü sadece Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmayacağız; milletvekili seçiminde de büyük bir başarı göstereceğiz. Bu başarımız herkesin başarısı olacak.

Milletvekili listelerinin hazırlanmasında öne çıkan bir formül var mı?

Arkadaşlarımız çalışıyor. Dediğim gibi, sadece Cumhurbaşkanlığı seçiminde değil, milletvekili seçimlerinde de büyük başarı kazanacağız. Kimsenin endişesi olmasın.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER