A3 Haber

AKP’den Erdoğan-Mehmet Şimşek görüşmesine ilişkin açıklama: “Aktif siyaseti düşünmüyor…”

AKP’den Erdoğan-Mehmet Şimşek görüşmesine ilişkin açıklama: “Aktif siyaseti düşünmüyor…”

AKP’den Erdoğan-Mehmet Şimşek görüşmesine ilişkin açıklama: “Aktif siyaseti düşünmüyor…”
Mart 20
22:55 2023

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasındaki görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, “Mehmet Şimşek Bey aktif siyasette yer almayı düşünmüyor” dedi.

NTV’de yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Şimşek, görüşmenin ardından açıklama yapmadan parti genel merkezinden ayrıldı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Şimşek görüşmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şimşek’in aktif siyasette yer almayı düşünmediğini aktaran Çelik, şunları söyledi:

Mehmet Bey’in AK Parti Genel Merkezi’ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi çok değerli bir arkadaşımız. Geçmişte beraber hükümetlerde görev yaptık. Halen de çok sık görüştüğümüz bir kardeşimiz. Birikimi olan, vizyonu olan bir arkadaşımız. Dolayısıyla buraya gelmesi gayet normal. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. Ayrıca sivil toplum örgütlerinde sorumlulukları var. İş dünyasıyla ilgili olarak da yürüttüğü işler var. O sebeple Mehmet Şimşek Bey aktif siyaseti düşünmüyor. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti ama sayın Cumhurbaşkanımızın parti politikalarımıza ya da hükümet politikalarımıza dönük olarak beyan ettiği her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu, her türlü katkıyı vereceğini bir kez daha ifade etti.

Çelik, ittifak görüşmeleri için de, “Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden tüm siyasi partilerle görüşmelerimiz sürüyor” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER