A3 Haber

Bir parti daha Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

Bir parti daha Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

Bir parti daha Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı
Mart 24
13:33 2023

Cumhurbaşkanı seçimlerine doğru gidilirken partilerden ittifaklara destek açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu görüşme gerçekleştirdi.

14 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklayan Serdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin en çalışkan teşkilatlarından daha fazla çalışarak büyük oy farkıyla birinci turda Çankaya’ya inşallah göndereceğiz sayın Cumhurbaşkanımızı” diye konuştu.

Serdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

  • Ehemmi mühimme tercih edilmesi diye bir söz var. Yani mühim önemli demek ehemmi daha önemli demek. Altılı masanın paydaşlarıyla ilgili görüşlerimiz var hepsini dondurduk şimdi. Şu an Türkiye’nin en önemli meselesi organize suç örgütü gibi çalışan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir daha seçilmemesi mücadelesidir.
  • Bu Türkiye’nin en önemli meselesidir. Doğru Parti’nin geleceğinden; CHP’nin geleceğinden önemlidir. Onu demokratik yolla sandıktan indireceğiz yerine anasayamızın değiştirilemez maddelerine sahip çıkacak, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacak Kemal Kılıçdaroğlu’nu büyük oy çoğunlupuyla oturtacağız. Kendisini ilk tebrik etmeye biz gideceğiz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER