A3 Haber

Kılıçdaroğlu Konya’dan seslendi: Çiftçilere ÖTV’siz, KDV’siz kırmızı mazot vereceğiz

Kılıçdaroğlu Konya’dan seslendi: Çiftçilere ÖTV’siz, KDV’siz kırmızı mazot vereceğiz

Kılıçdaroğlu Konya’dan seslendi: Çiftçilere ÖTV’siz, KDV’siz kırmızı mazot vereceğiz
Mart 28
14:36 2023

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya Millet Buluşmaları’nda açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun kouşmasından satır başları şu şekilde:

 • Beraber çalışırsak, güzel ülkemize huzuru getireceğiz. Bahar geldi ama baharı her yıl getireceğiz. Kadim bir kasabadayız. Buranın görkemli bir tarihi var. Etiler’den kalan çok sayıda tarihi eser var. Dolayısıyla bu bölgenin en kadim şehirlerinden birisi Ereğli’deyim ve mutluyum. Bir ilçe olmasına rağmen buğday üretiminde birinci sırada. Sizlerle birlikte Türkiye’nin sorunlarını konuşmak benim görevlerimden birisidir.
 • Neden biz daha iyi bir pozisyonda değiliz diye düşünmek zorundayız. Türkiye artık dünya ile yarışmak zorundadır. Türkiye artık bölgesinin lideri olmak zorundadır. Türkiye dünya ile yarıştığında güçlü bir Türkiye olacaktır.
 • Güzel günler göreceğiz, motorları maviliklere süreceğiz. Endişe etmeyin. Gencimiz dünyanın neresine giderse gitsin gülümseyerek ülkesine dönecek. Düzeni siz değiştireceksiniz, iktidara siz getireceksiniz. Bu ülkenin 5.5 milyon genci ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak. Attığınız bir tweet dolayısıyla babanız ve anneniz asla kuşku duymayacak. Çünkü bilecek ki artık bu ülkede özgürlük var.
 • Gençler, dünya siyaset tarihine çok güzel bir armağan bırakacaklar. Otoriter yönetimi demokratik yollarla değiştirdik diyeceksiniz. Kırsalda çalışan bütün gençler ve kadınlar, sosyal güvelik pirimlerinizi devlet ödeyecek.
 • Her bir genci, arkadaşınızı ikna edeceksiniz. Sandığa gidecekler ve Millet İttifakı’na oy verecekler. Benim sözüm de söz. Gereğini yapacağım. Bay Kemal verdiği sözden asla dönmeyecek.
 • Kadınların, gençlerin sosyal güvenliği olacak. Çiftçiler, üreticiler, sizin bankalara olan faizlerinizi tamamen sileceğiz, ana parayı taksitle alacağız. Siz üreteceksiniz, siz kazanacaksınız. Dışarıdan buğday, arpa, fasulye, canlı hayvan, et, mercimek almayacağız. Herkes üretecek, herkes kazanacak.
 • Çiftçilere kırmızı mazot vereceğiz, ÖTV’si KDV’si olmayacak. Çünkü sosyal devlet halkına hizmet götüren devlettir. Bu ne demek? Bu beşli çetelere hizmet değil, vatandaşa hizmet demektir.
 • Esnafın, orta direğin güçlendirilmesi gerek. Esnaf Bakanlığı kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Esnafın sicil affını çıkaracağız. Esnafın da faizlerini sileceğiz. Pandemi döneminde uzun süre dükkanları kapalı kaldı. Esnaftan makul ana paralarını alacağız.
 • Altı lider söz verdik; israf haramdır diye biliyoruz. İlk yapacağımız iş; israfı önlemek. Bütün savurganlıkları önleyecek bir madde çıkaracağız.
 • İkinci iş; hiçbir aile kendisini sahipsiz hissetmesin. Aile desteleri ve sigortaları çıkaracağız. 1971 yılından bu yana çıkması gereken bu kanun çıkmadı. Size yardım yapılıyor oyunuzu bize verin diye. Bizim kitabımızda bu yok. Hiçbir ayrım yatmadan her aile sosyal devletin güvencesi altında olacak. Gelir kadının banka hesabında yatacak. Hiçbir kadını hiçbir erkeğe muhtaç ettirmeyeceğiz.
 • Türkiye güçlü bir ülkedir. Ama parayı beşli çetelere yedirirseniz bir şey kalmaz. O parayı sonuna kadar alacağım. Her alanda hakkı hukuku adaleti sağlayacağız. Zengin fakir ayrımı olmayacak herkes aynı yemeği yiyecek.
 • Torpili bitireceğim. Kul hakkı yemek bizim inancımızda en ağır cezadır. Altı lider karar verdik. Siyasi ahlak kanunu çıkaracağız. Rüşvet alanı tarihin çöp sepetine atacağız. Görmek isteyenler için her zaman bahar ve çiçek vardır. O çiçeklerin açmaması için her şey vardı. Ama yine de o çiçekler açtı.
 • Mal varlığımı siyasete girdiğim gün açıkladım. Kendi internet siteme koydum. Cumhurbaşkanlığı adaylığım kesinleştiğinde mal varlığımı bütün Türkiye’ye göstereceğim. Temiz bir siyaseti getireceğiz. Halka doğruları söyleyen yeni bir anlayışı getireceğiz. Temiz bir siyaset getireceğiz. Vatandaş-siyasetçi arasında güven köprüsünü yeniden inşa edeceğiz. Halktan yana olan bir anlayışı getireceğiz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER