A3 Haber

Depremlerden 57 gün sonra 6 il daha afet bölgesi ilan edildi

Depremlerden 57 gün sonra 6 il daha afet bölgesi ilan edildi

Depremlerden 57 gün sonra 6 il daha afet bölgesi ilan edildi
Nisan 03
16:40 2023

Depremlerden 57 gün sonra 6 il daha afet bölgesi ilan edildi. Afet bölgesi ilan edilen şehirler Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman oldu.

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada, 6 Şubat depremi nedeniyle Bingöl, Kayseri, Mardin, Dersim, Niğde ve Batman da hasarlı yapıların tespit edildiği, bu hasarlı yapıların bulunduğu yerleşim yerleri afet bölgesi ilan edildi.

AFAD’ın açıklaması şöyle:

“06.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle yaşanan yıkım ve can kayıpları üzerine, 11 ilimiz ve Sivas ili Gürün ilçemiz Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak kabul edilmiştir.

Söz konusu depremler 11 ilimiz dışındaki bazı illerimizi de etkilemiş olup, hasar tespit çalışmaları neticesinde; Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir.

Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilmiştir.”

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER