A3 Haber

İyi Parti Konya Milletvekili adayı Süleyman Şenol istifa etti

İyi Parti Konya Milletvekili adayı Süleyman Şenol istifa etti

İyi Parti Konya Milletvekili adayı Süleyman Şenol istifa etti
Nisan 09
20:18 2023

İyi Parti’den Konya Milletvekili adayı olarak 5’inci sırada gösterilen Süleyman Şenol, partinin milletvekili aday listesinin kamuoyu ile paylaşılmasının hemen ardından adaylıktan çekildiğini ve İyi Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

 

28. dönem 5’inci sıradan aday gösterilen Şenol, partisinden ve adaylıktan istifa ettiğini açıkladığı metni sosyal medya hesabından paylaştı. Şenol yaptığı açıklamada, Meral Akşener’in ‘ehil’ olmamakla suçladı.

Şenol, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yıllardır milletimize hizmet etmek şiarıyla verdiğim siyasi mücadelenin son merhalesinde, İYİ Parti Konya 5’inci sıradan aday olarak belirlendiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Tüm siyasi hayatımı, verilen sözleri namus bilerek, edilen yeminleri kanun addederek geçirmiş bir siyasetçi olmanın öz bilinciyle, ilkeli siyasetin, ülkeyi yönetebilme kabiliyetini gösteren en temel erdem olduğuna inanıyorum. Bu erdeme sahip olmayan bir genel başkanın, milletimizi geçtiği bu darboğazdan kurtarmaya ehil olmadığını düşünüyorum. Dürüstlüğü önceleyen ilkeli duruşumun karşılık bulmaması, parti mensuplarının şahsi menfaatlerinin milli menfaatlerimizin önüne geçmesi ve parti içerisinde süregelen akıl tutulmasının, mensubu olduğum partinin ve liderinin ülkenin geleceğine yön verebilecek bir yetkinliğe ve güvenirliğe sahip olmadığını göstermesi sebepleriyle, milletvekili adaylığımdan ve kurucu hedeflerinden sapan İYİ Parti’den istifa ediyorum.”

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER