A3 Haber

CHP’nin bir bürosuna daha saldırı: Üç el ateş açıldı, camlara “RTE” yazıldı

CHP’nin bir bürosuna daha saldırı: Üç el ateş açıldı, camlara “RTE” yazıldı

CHP’nin bir bürosuna daha saldırı: Üç el ateş açıldı, camlara “RTE” yazıldı
Nisan 19
10:12 2023

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancoğlu, CHP’nin İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırının ardından CHP’nin Ataşehir Örnek Mahallesi temsilciliğinin de tahrip edildiğini ve üç el ateş açıldığını duyurdu.

2023 seçimlerine sayılı günler kala siyaset sahnesi hareketlenirken, muhalefetin parti binalarına yönelik saldırılar da sürüyor. Geçen haftalarda CHP’nin İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırının ardından, Ataşehir Örnek Mahallesi seçim ofisine bir saldırı daha gerçekleştirildi.

Yargıtay’ın siyasi parti üyeliğini düşürdüğü, ancak CHP’nin İstanbul örgütlenmesinde hâlâ çalışmalarına devam eden eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Ataşehir Örnek Mah. temsilciliğimize saldıran tahrip eden ve 3 el ateş açanlara (kuru sıkı olduğu tahmin ediliyor) bu cesareti veren ve bu koşulları oluşturan iktidardakilerin siyaset anlayışı ve korkularıdır. Biz korkmayız ama bence de sizler korkun. Korkacak çok şeyiniz var!

Vatandaş Kılıçdaroğlu’nu yüreğine yazmış zaten. Camlara RTE yazsanız kaç yazar!

Saldıran, azmettiren ve bu iklimi oluşturanlar sorumludur ve görevlileri biran önce sorumluları bulmaya davet ediyorum.

14 Mayıstan sonra AKP dahil hiçbir siyasi parti böylesi bir durumu yaşamayacak

Aradaki fark bir kez daha farkedilsin diye:

Bu seçim vatandaşın iradesine sahip çıkmak için bu saatte bile çalışanlarla, vatandaşın parasıyla sürdükleri sefa devam etsin diye elinden şiddetten, kötülükten başka bir şey gelmeyen vandallar arasında yapılacak olan seçimdir!

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER