A3 Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: Yeminimizi yapacağız

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: Yeminimizi yapacağız

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: Yeminimizi yapacağız
Mayıs 30
17:04 2023

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Meclis’teki yemin töreni için kasıtlı bir “spekülasyon” çıkarıldığını iddia ederek, “Yeminimizi yapacağız, parlamentodaki görevimizi yapmaya geldik. Şov yapmaya gelmedik” ifadelerini kullandı.

Habertürk’ten Arzu Türkuçar’ın haberine göre, Yapıcıoğlu, Meclis’te yapılacak yemin törenine dair açıklamalarda bulundu.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Yapıcıoğlu, “Tüm milletimize hayırlar niyaz ediyorum. İnşallah canla başla hangi partiden, hangi siyasi görüşten olursa olsun elimizden geldiğince çalışacağız. Umarım bundan sonra siyasi nezaketler yerine getirmeye çalışalım” diye konuştu.

Meclis’te yapılacak yemin töreni hakkında soruları yanıtlayan Yapıcıoğlu, “Elbette okuyacağız. Bir nokta, virgül eksik bırakmamak gerekiyor. Ekleme çıkartma yapma gibi bir durum yok. Belki konuşulması istenmeyen gündemler için kasıtlı şekilde gündeme geldi” ifadelerini kullandı.

Kampanya sürecinde başarılı olabilmek için manipülasyon yapıldığını öne süren Yapıcıoğlu, “Seçim geçti. Eğer ciddi düşmanlık değilse bundan sonra vazgeçerler. Asla böyle bir şey gündeminizde olmadı ‘yemin etmeyeceğiz’ diye bir şey söylemedik. Yeminimizi yapacağız, parlamentodaki görevimizi yapmaya geldik. Şov yapmaya gelmedik” dedi.

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER