A3 Haber

HDP’li Sezai Temelli’den siyaseti bırakan Demirtaş’a: Onu bırakmayız

HDP’li Sezai Temelli’den siyaseti bırakan Demirtaş’a: Onu bırakmayız

HDP’li Sezai Temelli’den siyaseti bırakan Demirtaş’a: Onu bırakmayız
Mayıs 31
17:03 2023

Eski HDP eş genel başkanı ve Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli, aktif siyaseti bıraktığını açıklayan tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, “Ne biz onu bırakırız ne de siyaset onu bırakır” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş, bugün aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Sezai Temelli, ARTI TV’de katıldığı programda, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Temelli, şunları kaydetti:

“Siyasetten emekli olunmaz. Dolayısıyla şu anki duygu haliyle böyle bir şey söylemiş. O siyaseti bırakmak istese de ne biz onu bırakırız ne de siyaset onu bırakır. Beraber siyaset yapmaya devam edeceğiz.”

14 Mayıs seçimlerinden sonra yapılan eleştiriler üzerine de Temelli şöyle konuştu:

“Evet ortada bir başarısızlık var. Bu başarısızlığın yaratmış olduğu etkiler var. Bunun yaratmış olduğu bir duygu hali var ve bu duygu hali tabi ki hepimizi etkiliyor. Buna bağlı olarak da açıklamalar yapıyoruz. Her şeyi anlamak için biraz zamana da ihtiyacımız var. Sahici, samimi, birbirimizi anlamaya yönelik bir eleştiri, özeleştiri sürecine ihtiyacımız olduğunu hepimiz söylüyoruz.

Çünkü parti yönetimini de 14 Mayıs sonrası ilk günden bunu söyledi. Sadece ikinci tur seçimleri olduğu için bunu ikinci tur sonrasına ötelemek gibi bir karar açıkladı. Bence de doğru bir karardı. Şimdi onun zamanı geldi. Hep kamuoyunda eleştirilerle, Demirtaş’ın altını çizdiği gibi düzeyli ve yapıcı eleştirilerle yol almaya çalışacağız. Özeleştiri süreci tabi ki yaşanacak. Bir yüzleşme ve kendi hakikatimizi anlamaya yönelik de bir çaba içinde olacağız.”

İlgili haber: Demirtaş: Aktif siyaseti bırakıyorum

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER