A3 Haber

Üst düzey istifa: “İYİ Parti tarih oldu” deyip ayrıldı…

Üst düzey istifa: “İYİ Parti tarih oldu” deyip ayrıldı…

Üst düzey istifa: “İYİ Parti tarih oldu” deyip ayrıldı…
Haziran 21
14:12 2023

İYİ Parti’de STK ve Kanaat Önderlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Keçeciler, yaptığı basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Anavatan Partisi kurucularından, eski Devlet, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mehmet Keçeciler’in de oğlu olan Murat Keçeciler’in rozetini Akşener takmıştı.

İYİ Parti’de 24-25 Haziran’da gerçekleştirilecek olağan kongre öncesi istifa haberleri arka arkaya gelmeye devam ediyor. İYİ Parti STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Keçeciler, Konya’da düzenlediği basın toplantısında, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Keçeciler istifa nedenine ilişkin şunları söyledi:

  • İYİ Parti’deki arkadaşların kafası karışık. İYİ Parti Konya İl Başkanı Kadir Ulusoy genel merkeze rağmen başkan seçildi. Siyaset duygularla yapılır, ideallerle yapılır ama biraz da zekâ katmanız gerek. Bugünkü siyaset tarlasının temizlenmesi gerekiyor.
  • Ne yazık ki bu sistemde vasıfsız ve çapsız siyaset ve siyasetçiler çıkıyor. Sayın Akşener altılı masadan kalktığında yaptığı açıklamada, ‘Ya tarih yazacaklarını ya da tarih olacaklarını’ söylemişti. Seçimlerde de İYİ Parti ‘tarih yazacağız’ sloganını kullandı, netice itibariyle seçimler kaybedildiğine göre İYİ Parti tarih oldu.
  • Yeni bir siyaset kültürüne ihtiyaç var dedik. Birçok proje sunduk Genel Merkeze, kabul görmedi. Ben İYİ Parti’de siyaset yapamayacağımı anladım. ‘Kaybedilecek bir kavganın sebebi biz olmayalım’ dedik. İstifa ediyorum.

Anavatan Partisi kurucularından, eski devlet bakanlarından, bayındırlık ve iskan bakanlığı da yapan Mehmet Keçeciler’in oğlu olan Murat Keçeciler 2022’de İYİ Parti’ye katılmış, parti rozetini Meral Akşener takmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER