A3 Haber

Hulusi Akar’dan S-400 testlerine ilişkin açıklama

Hulusi Akar’dan S-400 testlerine ilişkin açıklama

Hulusi Akar’dan S-400 testlerine ilişkin açıklama
Kasım 26
12:52 2019

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400 teslimatına ilişkin ”Her şey normal. Tedarik bir süreç. Yapılacak faaliyetler vardır. Planlandığı şekilde yapılıyor” dedi. Akar, “Ankara’da S-400’ün denemeleri mi yapıldı?” sorusuna da “Her şey normal” sözleriyle cevap verdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM’de AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin Ankara’da dün gerçekleştirilen S-400 testine ilişkin soruları yanıtladı.

Bir gazetecinin “Dün Ankara’da S-400’ün denemeleri mi yapıldı?” sorusu üzerine Akar, her şeyin açık ve normal olduğunu belirtti.

“Çalışmalarımız planlandığı şekilde devam ediyor”

S-400 tedariğinin bir süreç olduğunu dile getiren Akar, “Bu süreç çerçevesinde yapılacak faaliyetler vardır. O yüzden bunlar da planlandığı şekilde icra edilmektedir. Yeni ve farklı bir şey yok. Dolayısıyla çalışmalarımız planlandığı şekilde devam ediyor. Bu sürecin tamamlanması için herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Planlandığı gibi faaliyetlerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı Harekatı’nın bitip bitmediğine yönelik soru üzerine de Akar, “Barış Pınarı Harekatı ile ilgili planladığımız faaliyetler, planlandığı şekilde devam ediyor” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER