A3 Haber

Meteoroloji’den fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’den fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’den fırtına ve sağanak yağış uyarısı
Kasım 28
17:33 2019

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, fırtına ve sağanak yağışa dikkat çekti. Yapılan açıklamada, Batı Karadeniz ile Marmara’da fırtına beklendiği belirtilirken kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Batı Karadeniz’in doğusunda batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, yarın öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 (50 -75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor” denildi.

Fırtına uyarısı yapılan açıklama, şöyle sonlandırıldı: “Marmara denizinde; batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 (50 -75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca kuvvetli yağış uyarısında da bulundu. Açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışla birlikte rüzgarın da güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER