A3 Haber

MHP’den AKP’ye ‘FETÖ’ eleştirisi: Çaycı, çorbacı, bekçi var, siyasetçi yok

MHP’den AKP’ye ‘FETÖ’ eleştirisi: Çaycı, çorbacı, bekçi var, siyasetçi yok

MHP’den AKP’ye ‘FETÖ’ eleştirisi: Çaycı, çorbacı, bekçi var, siyasetçi yok
Aralık 11
14:32 2019

MHP Genel Başkan yardımcısı Feti Yıldız, ‘’Polis, bekçi, çaycı, çorbacı FETÖ’cüler hakkında soruşturma açıldı ama ne hikmetse FETÖ’cü bir siyasetçi hakkında soruşturma yok’’ dedi.

MHP Genel Başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, “FETÖ ile mücadelede siyasi ayağın eksik kaldığını” belirterek AKP’ye eleştirilerde bulundu.

Yıldız, “bugüne kadar birçok meslek mensubunun FETÖ soruşturması geçirdiğini” belirterek, “Polis, bekçi, çaycı, çorbacı FETÖ’cüler hakkında soruşturma açıldı ama ne hikmetse FETÖ’cü bir siyasetçi hakkında soruşturma yapılmadı” dedi.

“FETÖ’cü hakimlerin verdiği kararlar gözden geçirilmeli”

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre TBMM’de ele alınan Anayasa Mahkemesi ve Sayıştay bütçeleri üzerinde konusan Yıldız, “şimdiye kadar FETÖ bağlantılı 3 bin 900 hakim-savcının meslekten ihraç edildiğini, ancak bu kişilerin verdiği kararların geçerli sayılarak infaz ve icra edildiğini” de söyledi. Yıldız, şu eleştiriyi yaptı:

“FETÖ’yle mücadelede iki eksik var. Biri, FETÖ’cü hâkimlerin verdiği kararlar yeniden gözden geçirilmeli. İkincisi de polis, bekçi çaycı, çorbacıda olan FETÖ’cüler hakkında soruşturma açılmış, takip yapılmış ancak ne hikmetse FETÖ’cü bir siyasetçi hakkında soruşturma yapılmamış. Elbette her kuruma sirayet eden bu hainler siyasette de vardır, behemehâl temizlenmelidir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER