A3 Haber

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik hakareti ÇYDD’ye bağış şartıyla affetti

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik hakareti ÇYDD’ye bağış şartıyla affetti
Aralık 16
08:30 2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu kişi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) burs bağışında bulununca şikayetini geri çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine hakaret eden Abdülhamit Turhan adlı vatandaşı, ÇYDD’ye bağış yapması karşılığında affetti.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre Tokat’ta yaşayan Abdülhamit Turhan, Adalet Yürüyüşü sürecinde Kılıçdaroğlu’nun Hindistan’ın simge isimlerinden Mahatma Gandi’ye benzetilmesine tepki gösterdi. Turhan, sosyal medya hesabı üzerinden “Kılıçdaroğlu da Gandi gibi suikasta uğrayacak. Çünkü onun dirisi para etmiyor. Ölüsü üzerinden iç savaş başlatacaklar. Ve bu mal üzerinde oynanan oyunun farkında bile değil” şeklinde paylaşımda bulunarak Kılıçdaroğlu’na hakaret etti.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Turhan’ı savcılığa şikayet etti. Yeni düzenlemeler nedeniyle “hakaret suçları” uzlaştırma kapsamına alındığından dosya Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi. Bu kapsamda atanan uzlaştırmacıya ifade veren Turhan, “Bir anlık dalgınlıkla bu paylaşımı yaptım. Daha sonra bunun doğru olmadığını düşünerek hemen geri sildim. Çok pişmanım ve defalarca özür diliyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu “ÇYDD’ye bağış” şartıyla affetti

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, şüphelinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) en az dört öğrenci için bir yıllık burs ücretini yatırması halinde, uzlaşmayı kabul edeceklerini bildirdi. Turhan ÇYDD’ye 5 bin 600 TL bağışta bulundu. Uzlaştırmacı, “Taraflar arasında uzlaşma sağlanmıştır” notu düştü.