A3 Haber

İBB Meclisi Başkanvekili Gümüşdağ istifa etti

İBB Meclisi Başkanvekili Gümüşdağ istifa etti

Ocak 13
21:28 2020

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı da olan İBB Meclisi 1. Başkanvekili AKP’li Göksel Gümüşdağ, 17 Ocak’ta meclisteki görevini bıraktığını açıkladı.

Saraçhane’de gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ocak ayı meclis toplantısı ilk birleşimi sonunda konuşan AKP’li İBB Meclisi Birinci Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, 17 cuma günü itibarıyla görevinden ayrılacağını belirtti.

16 yıl meclis başkanlığı yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Gümüşdağ, tüm belediye başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.

“Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum”

Gümüşdağ, şöyle konuştu:

“Başakşehir Futbol Kulübüne olan tutkumu biliyorsunuz. Zaman zaman dört ayrı görev yapmak nasip oldu. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi 1. Başkanvekilliği ve fabrika… Bana anlayış gösteren eşime ve kızıma da bu konuda ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da bu zamana kadar verdiği destek ve güveninden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra meclis üyesi sıfatıyla aranızda olacağım.”

Seçim yapılacak

Gümüşdağ’ın ardından AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve CHP Grup Başkanvekili İsmail Doğan Subaşı da söz alarak Gümüşdağ’a yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

İstifanın ardından şubat ayı meclis toplantısında Meclis 1. Başkanvekilliği için seçim yapılması bekleniyor.

Gümüşdağ’ın istifa açıklaması başkanı olduğu İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün Twitter hesabından da duyuruldu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER