A3 Haber

Göreve gelir gelmez aracını ve odasını zırhla kaplatmış: Faturası 221 bin lira….

Göreve gelir gelmez aracını ve odasını zırhla kaplatmış: Faturası 221 bin lira….

Göreve gelir gelmez aracını ve odasını zırhla kaplatmış: Faturası 221 bin lira….
Ocak 14
15:44 2020

Görevden alınan AKP’li eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yerine gelen AKP’li Zekai Kafaoğlu ilk iş makam aracını ve makam odasını zırhla kaplatmış. Aracın ve odanın zırhlanması içinse toplam 221 bin TL ödeme yapılmış.

AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur olaylı bir şekilde görevinden alınmıştı.

ANKA’nın haberine göre Kasım 2017’de görevinden ayrılırken Uğur, “Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler, katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir” diyen Uğur görevinden ayrılmıştı. Yerine Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu seçilmişti. 2017 yılının Kasım ayında göreve gelen başkan toplam 16 ay Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Makama oturan Kafaoğlu’nun ilk icraatlarından birinin makam odası ve makam aracına zırh yaptırdığı ortaya çıktı.

İhaleye tek şirket girdi

Yeni başkan Zekai Kafaoğlu kasım ayında göreve geldikten beş ay sonra “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Makam Odası ve Makam Aracının Zırhlama Hizmet Alımı” ihalesine çıkıldı. Haziran ayında ihale sonuçlandı.

İhaleye katılan tek şirket olan “Oset Savunma Sanayi Zırh Teknolojileri Anonim Şirketi” 173 bin TL teklifle kazanan firma oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne işin maliyeti ise 221 bin 166 TL 66 kuruş olarak kayda geçti. İhaleyi kazanan şirketin referansları arasında Cumhurbaşkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü dahil pek çok kamu kuruluşu yer alıyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER