A3 Haber

Bahçeli’den CHP, İYİ Parti ve HDP’ye: Kendilerini Kanal İstanbul’a atsınlar

Bahçeli’den CHP, İYİ Parti ve HDP’ye: Kendilerini Kanal İstanbul’a atsınlar

Bahçeli’den CHP, İYİ Parti ve HDP’ye: Kendilerini Kanal İstanbul’a atsınlar
Ocak 18
14:42 2020

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da MHP Siyaset ve Liderlik Okulu sertifika töreninde konuştu. Tiyatro polemiğine dahil olan Bahçeli, “Bunlar gitsin terörist Demirtaş’ın kanlı tiyatrosunu izlesinler, gitsinler Esad ile yanak yanağa versinler, gitsinler CHP ile birlikte kendilerini Kanal İstanbul’a atsınlar ve gitsinler bir daha da gelmesinler” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

  • Türk İslam kültürü gelişme rotasını koruyamamıştır. Geçmişi geleceğe ekleyecek yeni bir kulvar açılamamıştır. Bugün Ortadoğu’da herkes birbirine hasımdır.
  • Bir karıncanın hakkını bile koruyan bir dini karalamak, Türklüğe saldırmak nasıl bir gözü dönmüşlüktür?
  • Dışarıdan gelip yenemeyenler içeriden deniyorlar. PKK, DEAŞ, FETÖ kiralık tetikçiler, zillete düşmüş bazı siyasi partiler bunlardandır.
  • CHP, bunların kontrolündedir, İP bunların kolcusudur, HDP bunları aparatıdır. Türk İslam alemi direnmelidir. Huzur herkesin hakkıdır.
  • Bunlar gitsin terörist Demirtaş’ın kanlı tiyatrosunu izlesinler, gitsinler Esad ile yanak yanağa versinler, gitsinler CHP ile birlikte kendilerini Kanal İstanbul’a atsınlar ve gitsinler bir daha da gelmesinler.
  • Cumhur ittifakına sahip çıkacağız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yaşatacağız. Söz verdik kesinlikle yapacağız. Duruş gösterdik mutlaka riayet edeceğiz.
  • Her soruna şifresi çözüm yolu bulmaya çalışıyoruz. CHP sapıtsa da Türkiye’nin kuyusunu kazmak için çabalasa da buna MHP olarak, Cumhur İttifakı olarak buna müsaade etmeyeceğiz.

Af açıklaması

Bahçeli, daha sonra gazetecileri sorularını yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ceza infaz yasasının yeniden gündemde olduğunu hatırlatması üzerine Bahçeli, “Son tasarıyı bilemiyoruz. Bizim hazırladığımız tasarı beklemeye alınmıştır. Hala beklemede” dedi.

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İdlib’ten gelecek olan Suriyelilerin tamamının eli kanlı” ifadeleriyle ilgili olarak da, “Teröristlerin kimler olduğunu tanımakta zorluk çekiyor. Türkiye’deki teröristlerle dayanışma içerisinde olanın, oradaki baskılar nedeniyle Türkiye’ye göç etmek isteyen çoluk çocuğu terörist ilan etmek çok ayıp bir şeydir” dedi.

Bahçeli üretilecek yerli otomobillerden bir tanesini almak istediğini belirtti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER