A3 Haber

Ahmet Davutoğlu kurmuştu, o vakfa kayyum atandı!

Ahmet Davutoğlu kurmuştu, o vakfa kayyum atandı!

Ahmet Davutoğlu kurmuştu, o vakfa kayyum atandı!
Ocak 21
22:52 2020

AKP’den ayrılarak Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucuları arasında yer aldığı Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atandı.

A3 Haber Merkezi- AKP’den bir süre önce istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu‘nun kurucuları arasında yer aldığı Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atandı.

1986 yılında kurulan vakıf, geçtiğimiz günlerde yönetimine kayyum atanan İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteriyordu. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden gelen üç kişilik geçici kayyum heyeti, Bilim ve Sanat Vakfı’na gelerek, kendilerinin kayyum olarak atandığını bildirdi.

Vakıftan kayyuma tepki açıklaması

Bilim ve Sanat Vakfı Mütevelli Heyeti adına Kurucu Başkan Mustafa Özel imzasıyla bir açıklama yapılarak kayyum atanmasına tepki gösterildi. Açıklamada şöyle denildi; “21.01.2020 tarihinde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen üç kişilik bir heyet Bilim ve Sanat Vakfı yönetimini devralmıştır. Daha önce 19.12.2019 tarihinde YÖK Genel Kurulu kararıyla İstanbul Şehir Üniversitesi yönetimi hami üniversite olan Marmara Üniversitesi’ne devredilmişti. Bu haksız uygulamanın devamı mahiyetinde, kırk yıldır ülkemizin eğitim ve kültür hayatına hizmet etmekte olan vakfımıza böyle bir muamelenin reva görülmesi hiçbir şekilde hakka ve adalete uygun değildir. Bu keyfi tutum yüzlerce yıllık vakıf geleneğimizde büyük bir tahribata yol açabilecek vahim bir adım; sadece Bilim ve Sanat Vakfı’nı değil ülkemizdeki bütün vakıfları ilgilendiren tehlikeli bir girişimdir. Vakıf kurumunu ve ruhunu oluşturan ve yaşatan, her yaş ve kuşaktan gönüllüler ve vakıf-insanlardır. Bilim ve Sanat Vakfı her hal ve şartta yaşamaya devam edecektir!..

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER