A3 Haber

Türbanını çıkarmak isteyen ablasını tehdit etti, beş yıl hapsi isteniyor

Türbanını çıkarmak isteyen ablasını tehdit etti, beş yıl hapsi isteniyor

Türbanını çıkarmak isteyen ablasını tehdit etti, beş yıl hapsi isteniyor
Ocak 28
13:49 2020

İstanbul’da türbanını çıkarmak isteyen kadına tehditlerde bulunan kardeşi ve kardeşinin eşi hakkında beş yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Türbanını çıkarmak isteyen ablasına hakaret ve tehdit içerikli mesaj atan kadın ve eşine, ‘tehdit’ ve ‘cebir veya tehdit kullanarak bir kimsenin inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçundan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

DHA’nın haberine göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, C.B. isimli kadının türbanını çıkarmak istediğini söylediği iddiasıyla kız kardeşi S.K. ve eşi K.K. tarafından cep telefonundan atılan mesajla tehdit ve hakaret edildiği belirtildi.

Yaşam tarzına müdahale

S.K. ve eşi K.K.’nın WhatsApp üzerinden yolladığı mesajlar ile C.B.’nin yaşam tarzına müdahale ettikleri kaydedilen iddianamede, S.K. ve K.K.’nın, tehdit ve cebir veya tehdit kullanarak bir kimsenin inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme suçlarını işledikleri belirtildi.

S.K. ve K.K.’nın atılı suçlardan 1 yıl 3 aydan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istenen iddianame, İstanbul Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek duruşma günü verildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER