A3 Haber

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’dan 23 Nisan mesajı

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’dan 23 Nisan mesajı

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’dan 23 Nisan mesajı
Nisan 22
13:22 2020

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıldönümünde bir mesaj yayımladı.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Karasu mesajında, 23 Nisan 1920’nin Anadolu halkının esareti kabul etmemesinin yıldönümü olduğunu belirterek, ‘’23 Nisan 1920 milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı gündür’’ dedi.

Karasu, ‘’Gazi Meclisimizin kurulduğu ilk günlerde emperyalist devletlerle işbirliği yaparak milletimizin iradesine ipotek koymaya çalışanlar nasıl tarihin tozlu sayfalarına gömülmüşse bugün de milli iradenin sarsılmaz gücüne karşı türlü iftira ve oyunlara başvuranlar, provokasyonlara girişenler de şüphesiz ki tarih sahnesinde yok olacaklardır’’ ifadelerini kullanırken, kendisini TBMM’nin iradesinin üzerinde gören tüm odakların bu sonla er ya da geç karşılacağını vurguladı.

“Mücadele etmeye devam edeceğiz”

TBMM’nin Türkiye’yi birleştiren en önemli unsur olduğunu kaydeden Karasu, ‘’Tüm dünyanın ve ülkemizin geçtiği bu zor günlerde dahi çeşitli yalanlarla yönetimleri ayrıştıran zihniyetler, TBMM’nin ve demokrasinin önemini kavramaktan uzak olanlardır’’ ifadelerini kullandı.

Zor günlerin atlatılacağına olan inancını vurgulayan Karasu, ‘’Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi emanet ettiği çocuklarımıza güzel bir ülke bırakmak, bilim ve aydınlanmanın ışığıyla onların yolunu aydınlatmak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz’’ dedi.

Karasu mesajına şu sözlerle devam etti:

‘’Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER