A3 Haber

Maskesiz sokağa çıkmak, 34 kentte yasaklandı

Maskesiz sokağa çıkmak, 34 kentte yasaklandı

Maskesiz sokağa çıkmak, 34 kentte yasaklandı
Mayıs 26
22:44 2020

Koronavirüs salgını nedeniyle 34 kentte sokağa çıkmak maskesiz yasak. Son olarak Elazığ’da da maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı.

A3 Haber Merkezi- Elazığ’da sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. İl dışından kente gelenler 14 gün boyunca karantinaya alınacak. Karantinaya uymayanlara 3 bin 150 TL para cezası ile ek 15 gün ikametinden çıkmama cezası verilecek.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili Elazığlılar, sokağa çıkma yasağı sona eriyor ama tedbirlerimiz değil, il genelinde maskesiz dışarı çıkma yasağı getirilmiştir. İl dışından gelenlere 14 gün karantina uygulanacaktır. Uymayanlara 3 bin 150 TL para ve ayrıca ek 15 gün ikametinden çıkmama cezası verilecektir” dedi

Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak?

Koronavirüs salgını nedeniyle Mardin, Malatya, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Zonguldak, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Amasya ve Elazığ’da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Bazı il ve ilçelerde sadece belirli cadde ve sokaklarda yasak

İzmir, Giresun, Karaman, Ordu, Trabzon, Van, Erzurum ve Manisa’nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda, ayrıca Bitlis’in Tatvan ilçesi ile Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER