A3 Haber

İsrafta sınır tanımıyorlar: Milyonlarca lira harcadılar yetmedi, 680 bin liralık memnuniyet araştırması yaptılar

İsrafta sınır tanımıyorlar: Milyonlarca lira harcadılar yetmedi, 680 bin liralık memnuniyet araştırması yaptılar

İsrafta sınır tanımıyorlar: Milyonlarca lira harcadılar yetmedi, 680 bin liralık memnuniyet araştırması yaptılar
Haziran 22
12:53 2020

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dört yıldır katıldığı ve Bilal Erdoğan’ın Mütevelli Heyeti Üyesi olduğu Okçular Vakfı’nın düzenlediği 1071 Malazgirt Anma Etkinlikleri’ne para dayanmıyor. Dört yılda 46 milyon TL harcanan etkinliğin düzenlendiği park için binlerce liralık “Memnuniyet araştırması” yapıldığı ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılında katılmaya başladığı ve Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından organize edilen 1071 Malazgirt Etkinlikleri’nin düzenlendiği park için 46 milyon TL harcandı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Bu harcamalardan sonra Malazgirt 1071 Anma Etkinlikleri’nin gerçekleştirildiği Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için de binlerce liralık “Ziyaretçi memnuniyeti araştırması” yapıldığı ortaya çıktı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Muş Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü, “Muş İli Ziyaretçi Memnuniyetinin Tespiti ve Gelişme Planlarının İzlenmesi Projesi” adı altında ihale düzenledi. İhalesi yapılan proje kapsamında da “Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı ve Sazlıkbaşı Tabiat Parkı ziyaretçi memnuniyetinin tespit” edileceği belirtildi.

680 bin liralık memnuniyet araştırması

Memnuniyet araştırması yapılacak projenin ihalesine iki şirket katıldı. 680 bin TL teklif veren “Erguvan Ormancılık Fidancılık Peyzaj Şirketi’nin” ihaleyi kazandığı açıklandı ve 30 Mart tarihinde sözleşme imzalandı. Şirketten memnuniyet araştırmasını 10 ayda tamamlanması istendi.

Üç ihale sonucunda kamu bütçesinden 46 milyon 136 bin TL harcandı

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Van İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için üç yılda üç ayrı ihale gerçekleştirildi. Üç ihale sonucunda da kamu bütçesinden toplam 46 milyon 136 bin TL harcandı.

Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı alanına milyonlarca lira harcanarak “Giriş kontrol ünitesi, merasim alanı, toplanma alanı, çevre düzenleme, altyapı üniteleri, ‘namazgah, fetih yolu, helikopter pisti’ ve otopark” yapıldı. Araştırma ile ihale sayısı dörde çıktı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER