A3 Haber

Bank Asya’nın kurucu ortağı sahte kimlikle yakalandı

Bank Asya’nın kurucu ortağı sahte kimlikle yakalandı

Bank Asya’nın kurucu ortağı sahte kimlikle yakalandı
Kasım 07
11:54 2020

Bank Asya’nın kurucu ortaklarından firari Kamil Yavuz M., Ankara’da düzenlenen operasyonda sahte kimlikle yakalandı. İzmir’de etkin pişmanlıktan yararlanan bir şüphelinin, Fethullah Gülen cemaati yöneticisi olduğuna yönelik pek çok şikayet bulunan Kamil Yavuz B. hakkında, “Himmet paralarını legal hale getiren kişidir” dediği belirtildi.

Fetullah Gülen cemaati yönelik operasyonda, Bank Asya’nın kurucu ortaklarından olan firari zanlı Kamil Yavuz M, sahte kimlikle yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çankaya ilçesinde düzenlenen operasyonda firari Kamil Yavuz M, üzerinde başkası adına düzenlenmiş kimlikle gözaltına alındı.

Ekiplerin çalışmaları sonucu Kamil Yavuz M’nin, örgütün “Türkiye mütevelli heyeti”ndeki himmet ağının önemli isimlerinden ve Bank Asya’nın kurucu ortaklarından olduğu, hakkında Fethullah Gülen cemaati yöneticisi olduğuna dair çok sayıda beyan bulunduğu ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

İzmir’de etkin pişmanlıktan faydalanan bir şüphelinin ifadesinde, Kamil Yavuz M. hakkında “Hhimmet paralarını legal hale getiren kişidir” şeklinde beyanda bulunduğu ve Kamil Yavuz M. hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince verilmiş arama kaydı olduğu öğrenildi.

Öte yandan, halen örgütün finansal yapılanması içinde yönetici pozisyonunda çalışmaya devam eden zanlının, bugüne kadar yakalanmamak için kılık değiştirdiği ve sık sık adres değişikliği yaptığı belirlendi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER