A3 Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İstanbul depremi beka sorunu yaratır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İstanbul depremi beka sorunu yaratır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İstanbul depremi beka sorunu yaratır
Kasım 08
09:53 2020

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Türkiye’nin ulusal bağımsızlığını iki şey tehdit eder: Biri büyük bir savaş, diğeri 7.5 büyüklüğünde depremdir” dediğini aktardı.

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Türkiye’nin ulusal bağımsızlığını iki şey tehdit eder: Biri büyük bir savaş, diğeri 7.5 büyüklüğünde depremdir” dediğini belirtti.

Yılmaz, “Hastanede süren Covid tedavisini tamamlayıp 5 Kasım günü evine dönen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mesaisine sanırım bana açtığı telefonla başladı. 114 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan İzmir depreminde sergilenen ‘yönetişim’ kargaşasına yönelttiğim eleştirileri hak etmediklerini söylüyor” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, yazısında şunları söyledi:

“Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Rızabey Apartmanı’nın enkazına tırmanıp, göçük altında geçirdiği her saniyesi kıymetli Buse’yi meşgul eden telefon görüşmesi yapmasını hatırlatınca, ‘2.5 yıldır emek veriyoruz, yazık ediyorsunuz; bizi işimizle, tutumumuzla değerlendirin. İzmir’de AFAD 26 çalışma grubu kurdu. Depremle mücadele romantik bir iş değildir’ diyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER