A3 Haber

Elon Musk: Aynı gün içinde dört test yaptırdım, ikisi pozitif, ikisi negatif çıktı

Elon Musk: Aynı gün içinde dört test yaptırdım, ikisi pozitif, ikisi negatif çıktı
Kasım 13
12:17 2020

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, aynı gün içerisinde dört defa koronavirüs testi yaptırdığını, bu testlerden ikisinin pozitif, ikisinin ise negatif çıktığını açıkladı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, aynı gün içerisinde yaptırdığı 4 koronavirüs testinin ikisinin pozitif, ikisinin ise negatif çıktığını duyurdu.

Musk, “Son derece düzmece bir şeyler dönüyor. Bugün Covid için dört kez test edildim. İki test negatif, ikisi pozitif çıktı. Aynı makine, aynı test, aynı hemşire” ifadelerini kullandı.

Musk koronavirüs tedbirlerine karşı

​Musk ayrıca, herhangi bir semptom gösterip göstermediğini soran bir takipçisini ise “Tipik soğuk algınlığı semptomları. Şimdiye kadar alışılmadık bir şey olmadı” ifadeleriyle yanıtladı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi de, bu ayın başında yaptığı açıklamada, sağlık personellerini koronavirüs testlerinde yanlış pozitif sonuçların ortaya çıkabileceği konusunda uyarmıştı.

Musk ayrıca, daha önce yaptığı açıklamada, büyük ölçekli karantinaların ve sokağa çıkma yasaklarının bir hata olduğunu iddia etmişti ve önlemleri ‘faşist’ ve ‘bireysel özgürlüğün ihlali’ olarak nitelendirmişti.