A3 Haber

Bahçeli: Türkiye, meyhane devrimcilerinin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez

Bahçeli: Türkiye, meyhane devrimcilerinin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez

Bahçeli: Türkiye, meyhane devrimcilerinin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez
Aralık 01
11:05 2020

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin hedefinde yine CHP vardı. MHP lideri, “Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür. İşte zillet budur, işte hezimet budur. Türkiye Cumhuriyeti, meyhane devrimcilerin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez” dedi. Bahçeli, CHP’li Ali Mahir Başarır’a da sert sözlerle yüklenirken, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

 • Kadın hakkı bir insan hakkıdır, bir iman hakikatidir. Kadınları hedef alan kaba, kırıcı ve kötü muamele insan haklarına aykırıdır. Kadınların yok sayıldığı, görmezden gelindiği, şiddete maruz bırakılan toplumların medeniyetinden bahsetmek mümkün değildir.
 • Son yıllarda artan kadın cinayetleri, istismar haberleri toplum bekasına karşı işlenmiş en büyük suç olarak değerlendirilmelidir.
 • Bizim atmamız gereken tarihi adımın ilk halkasında kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi yer almalıdır. Savunmasız bir insana canavarca bir hisle saldırmak vandallıktır. Hiçbir kadın şiddete müstahak değildir.
 • Türk kadınına 1932’de muhtarlık seçimine girme, 1934’te de milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. 8 Şubat 1935’te yapılan milletvekilliği genel seçiminde 17 kadın milletvekili TBMM’ye girmiştir.
 • Kadınlarımız her yerdedir, olmaya da devam edeceklerdir. Şiddetin kökü mutlaka kazınmalıdır. El birliği yaparak suça teşvik eden tüm kaynakları kurutmak şarttır. Kimin mağduriyeti varsa, kimin engeli varsa yanında olmalıyız, elinden tutmalıyız. Bir farkındalık günü olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle her engelli kardeşimin görmek isteği haklar konusunda üzerimize düşeni yapacağımızın sözünü veriyoruz. Allah’ın izniyle engelleri birer birer aşacağız.

“CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir”

 • MHP bütün engelli kardeşimizi bağrına basmaktadır. Engelli kardeşlerimizi sadece 3 Aralık’ta değil, yılın her günü hatırlayacağız.
 • CHP Türkiye’ye cephe almış bir siyaset ayıbıdır, bizim CHP ile sorunumuz Türkiye ile sorunu olduğu içindir. CHP’nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren sürmüştür; CHP’ye oy veren kardeşlerimiz hayal kırıklığı içindedir.
 • CHP’nin yönetim kadrosu budur. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset ayıbıdır. Bizim CHP’yle sorunumuz, Türkiye’yle sorunu olduğu içindir. Geçen hafta CHP’ye oy vermeyen öğretmenleri aşağılayan Kılıçdaroğlu’nun neresi demokrattır? CHP’nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren çoktan sürmüştür. CHP’ye oy veren kardeşlerimiz hayal kırıklığı içindedir. ABD’ye ‘demokrasimize müdahale edin’ çığırtkanlığı yapan CHP’nin neresi doğrudur
 • Yine bir CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir.
 • Sınırımızda nöbetçi, gökyüzünde kartal, dilimizde peygamber ocağı, kahraman Türk askeri mi satılmıştır? Ordumuza satılmış demek bedelsiz satılmışlığın uşaklığının aleni beyanıdır. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir. CHP’nin kaşımadığı, kanatmadığı, karıştırmadığı geriye ne kalmıştır?
 • Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür. İşte zillet budur, işte hezimet budur.
 • Türkiye Cumhuriyeti, meyhane devrimcilerin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER