A3 Haber

Temel Karamollaoğlu: Madımak da Başbağlar da Roboski de bizim acımızdır

Temel Karamollaoğlu: Madımak da Başbağlar da Roboski de bizim acımızdır

Temel Karamollaoğlu: Madımak da Başbağlar da Roboski de bizim acımızdır
Aralık 28
13:58 2020

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dokuzuncu yılında 34 kişinin öldüğü Roboski Katliamı’na ilişkin yaptığı paylaşımda, “Herkes bilsin ki; Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır!” dedi.

Saadet lideri Karamollaoğlu, 2011’de Şırnak’ın Uludere ilçesinde yaşanan ve 34 kişinin yaşamını yitirdiği Roboski Katliamı’na ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı.

Karamollaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yakın tarihimizin acı hadiselerinden olan Roboski’nin üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen hâlâ tüm yönleriyle aydınlatılamamış olması üzüntü vericidir” dedi.

Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Artık bu ülkede acılar üzerinden siyaset yapılmamalı; acılar ayrılığa vesile yapılmamalı ve acı üzerinden asla yarışma havasına girilmemelidir. Herkes bilsin ki; Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır! Biz, evlatlarını, eşlerini ve kardeşlerini kaybeden tüm vatandaşlarımızın acısını ayrım yapmaksızın paylaşır, yüreğimizde hissederiz.”

Sivas katliamı sırasında Sivas Belediye Başkanı olarak görev yapan Karamollaoğlu, 2 Temmuz’da Haber Global’de Jülide Ateş’in programına konuk olmuştu. Karamollaoğlu’nun “Katliam olarak vasıflandırılamaz, üzücü bir hadisedir. Katliam demek insanları bilerek öldürmektir. İçeridekiler cayır cayır yanarak değil, dumandan öldü” sözlerini hatırlatan Jülide Ateş, “Madımak olayı sizi utandırmıyor mu” sorusunu sormuştu. Karamollaoğlu, “Kimse valiye, emniyet müdürüne sormuyor bunu. Halbuki onların görevi meydana gelen bu hadiseleri önlemekti. Bu hadiselerin olmaması için tedbir almaktı, hiç alakası olmayan bir insan neden utanç duyacak? Bundan dolayı üzülüyor ve hayıflanıyorum neden önlemedi diye” yanıtını vermişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER