A3 Haber

Hatalı park eden savcının aracına not bırakan kişi gözaltına alınmıştı: HSK inceleme yapacak

Hatalı park eden savcının aracına not bırakan kişi gözaltına alınmıştı: HSK inceleme yapacak

Hatalı park eden savcının aracına not bırakan kişi gözaltına alınmıştı: HSK inceleme yapacak
Ocak 31
18:44 2021

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan Süleyman Uysal yanlış yere park edilen aracın camına “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize” diye yazan bir not bıraktı. Uysal, aracın bir savcıya ait olması üzerine apar topar gözaltına alındı. Adalet Bakanlığı HSK’ye olayın incelenmesi için izin verdi.

Ünye’deki Taşkent Konutları’nda Süleyman Uysal otopark giriş kısmında park edilen aracın camına “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize” diye yazdı.

Kendisi de aynı sitede oturan Uysal daha sonra otoparktan ayrıldı. Notu yazıp bıraktığı aracın bir savcıya ait olması üzerine, bir süre sonra eve gelen polisler tarafından gözaltına alınan Süleyman Uysal, emniyete götürüldü. Yaklaşık 6 saat gözaltında kalan ve ifadesi alınan Uysal gece yarısı nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Savcılık: Nottan değil, sileceklere zarar verdi diye gözaltına alındı

Olayla ilgili Ünye Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“30/01/2021 günü Ünye Adliyesinde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.’nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

HSK’ye olayı inceleme izni

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ünye’de bir yargı mensubunun müşteki olarak yer aldığı soruşturmayla ilgili HSK’ya inceleme izni verdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER