A3 Haber

Pompalı tüfekle kuyumcu soygunu: 60 bin TL değerinde altınla kaçtılar

Pompalı tüfekle kuyumcu soygunu: 60 bin TL değerinde altınla kaçtılar
Şubat 04
13:35 2021

Kuyumcu dükkanı, maskeli ve pompalı tüfekli iki kişi tarafından soyuldu. Polis 60 bin TL değerinde altını alıp, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Panayır Mahallesi Derman Caddesi üzerinde bulunan Salih B.’ye ait kuyumcu dükkanına saat 10.30 sıralarında, otomobil ile gelen yüzleri maskeli kimliği belirsiz iki kişi ellerinde pompalı tüfekle girdi. Kuyumcu Salih B.’yi silah tehdidiyle etkisiz hale getiren şüpheliler, iş yeri sahibinden istedikleri kutuya, vitrindeki altınları doldurdu. Ardından da geldikleri otomobille kaçtı.

Polis ekipleri, kuyumcu dükkanı ve çevresindeki işyerlerinin güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye aldı. Soygun, işyerinin güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Görüntüde hızla içeri giren şüpheliler, ellerindeki pompalı tüfekleri Salih B.’ye doğrultup, panik halinde altınları kutuya dolduruyor. Polis, 60 bin TL değerinde altını alıp, kaçan iki şüpheliyi yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı. (DHA)