A3 Haber

Siirt Valiliği: Zihinsel engelli kız çocuğuna cinsel istismara ilişkin bir şüpheli tutuklandı

Siirt Valiliği: Zihinsel engelli kız çocuğuna cinsel istismara ilişkin bir şüpheli tutuklandı

Siirt Valiliği: Zihinsel engelli kız çocuğuna cinsel istismara ilişkin bir şüpheli tutuklandı
Mart 15
09:49 2021

Siirt Valiliği, Şirvan ilçesinde zihinsel engelli kız çocuğuna istismarda bulunulduğu iddiasıyla bir şüphelinin tutuklandığını açıkladı.

Siirt Valiliği, Şirvan’da zihinsel engelli çocuğa istismarda bulunulduğu iddiasıyla bir şüphelinin tutuklandığını duyurdu. Valilik, cinsel istismarda bulunan kişinin köy korucusu olduğu yönündeki haberleri ise yalanladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında, 1997 doğumlu zihinsel engelli bir kız çocuğunun, köy korucusu tarafından istismar edildiğine dair haberler olduğuna değinilerek “yanlı, maksadı kamu vicdanını rahatsız etmek, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek olan yalan haberlerin yapıldığının müşahede edilmesi üzerine, halk ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, kamu vicdanının korunması adına açıklama yapılması gereği” doğduğu ifade edildi.

“İlimiz Şirvan ilçesinde zihinsel engelli bir kız çocuğunun istismar edildiğinin tespit edilmesi üzerine konu hakkında derhal adli tahkikata başlanmıştır.” ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan adli soruşturmada mezkur olayın basında yer aldığı şekli ile suçun köy korucusu tarafından işlendiğine dair haberler kesinlikle gerçek dışı ve yalandır. Yapılan adli soruşturma neticesinde suçun, 2003 doğumlu bir şahıs tarafından işlendiği tespit edilmiş ve fail, Cumhuriyet Savcılığınca tutuklanma talebiyle sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesince 11 Mart 2020 tarihinde tutuklanmıştır.”

Açıklamada, konuyu çarpıta haber içerikleri ve sosyal medya hesapları hakkında, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER