A3 Haber

Mutasyonlu virüs yayılıyor: 30 kişi karantinaya alındı

Mutasyonlu virüs yayılıyor: 30 kişi karantinaya alındı
Mayıs 04
08:01 2021

Kastamonu’nun Cide ilçesinde iki arkadaşta İngiltere varyantlı koronavirüs tesbit edildi. Temaslı 30 kişi evlerinde karantinaya alındı.

Cide Devlet Hastanesi’nde danışma görevlisi olan Yusuf Türkoğlu ile ilçede esnaflık yapan Erkan Çakmak adlı iki arkadaş, iki gün önce rahatsızlanınca hastaneye giderek Covid-19 testi yaptırdı. Açıklanan testlerinin sonucunda İngiltere varyantlı koronavirüs taşıdığı anlaşılan iki arkadaş, evlerinde karantinaya alınarak tedavilerine başlandı.

Sağlık durumlarının gün geçtikçe kötüye gittiğini ifade eden Yusuf Türkoğlu ile Erkan Çakmak, son durumlarını sosyal medya hesabından duyurarak temas kurdukları kişilerin önlem almalarını istedi.

Durumuyla alakalı açıklamada bulunan Erkan Çakmak, “Arkadaşım Yusuf’la birlikte kendimizi kötü hissedince test yaptırdık. Test sonuçlarımız maalesef İngiltere varyantlı pozitif çıktı. Yakın temas kurduğum herkesi arayarak bilgi verdim. Arkadaşım Yusuf ile birlikte sağlık durumumuz gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Kimse bu salgın bana uğramaz demesin ve lütfen önlemini alsın” dedi.

Testleri pozitif çıkan iki kişiyle temaslı olan 30 kişinin de önlem amaçlı evlerinde karantina altına alındığı öğrenildi. (DHA)