A3 Haber

Erdoğan’ın yine ‘dili sürçtü’: Suriye’yi istikrarsızlaştırma çabalarımız…

Erdoğan’ın yine ‘dili sürçtü’: Suriye’yi istikrarsızlaştırma çabalarımız…

Erdoğan’ın yine ‘dili sürçtü’: Suriye’yi istikrarsızlaştırma çabalarımız…
Haziran 18
17:45 2021

Antalya Diplomasi Forumu’nda açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dili sürçtü. Erdoğan, “Gerek terör örgütleriyle mücadelemizde, gerekse Suriye’yi istikrarsızlaştırma çabalarımızda uluslararası toplumdan beklediğimiz desteği alamadık” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’nda yaptığı konuşmada dili sürçtü. Erdoğan, “Suriye’yi istikrarsızlaştırma çabalarımızda uluslararası toplumdan gerekli beklediğimiz alamadık” dedi.

Erdoğan’ın açıklamasındaki ilgili bölüm şu şekilde:

“Türkiye 252 dış temsilciliği ile dünyanın en geniş 5. büyük diplomatik ağına sahip ülke konumundadır. Barışa, istikrara katkı sağlamak için çaba harcıyoruz. Suriye’de halkın iradesini yansıtacak bir siyasi çözümün olması için var gücümüzle çalıştık. 10 yıldır 4.5 milyona yaklaşan Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz. Suriye’de faaliyet gösteren PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı sahada varlık gösteren ilk ülke biz olduk. DEAŞ’ın Suriye’deki varlığına büyük ölçüde son vererek Avrupa ve dünyanın güvenliğine katkı sağladık. Şu an itibariyle DEAŞ’ın 4500 mensubunu etkisiz hale getirdik.

Gerek terör örgütleriyle mücadelemizde, gerekse Suriye’yi istikrarsızlaştırma çabalarımızda uluslararası toplumdan beklediğimiz desteği alamadık.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER