A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan faiz kararı öncesi Merkez Bankası bürokratlarına çağrı

Kılıçdaroğlu’ndan faiz kararı öncesi Merkez Bankası bürokratlarına çağrı
Ekim 21
12:28 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faiz kararı öncesi Merkez Bankası bürokratlarına, “Bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun” çağrısında bulundu

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Bürokratlar, bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun. Siz bu milletin onurlu evlatlarısınız, bunu hiç unutmayın” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu Merkez Bankası’nın faiz kararı alacağı toplantının öncesinde çağrısını yenilerken ekonomi yönetiminin faiz indirimlerine devam edip etmeyeceği bugün belli olacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısından çıkacak olan karar son iki haftadır merakla bekleniyor. TCMB’nin faiz kararı son günlerde sürekli rekor kıran Dolar/TL kurunun seyrinde de belirleyici olacak.

 

İlk çağrıyı geçen hafta yapmıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta bürokratlara seslenerek “İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı ‘efendim emir aldık uygulamak zorunda kaldık’ diyeceklerdir. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” demişti.