A3 Haber

İki çocuk annesi kadının cesedi boş arazide bulundu

İki çocuk annesi kadının cesedi boş arazide bulundu
Kasım 16
17:38 2021

Gaziantep’te, boş arazide boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış, bir kadına ait cansız beden bulundu.

Olay öğle saatlerinde, Belkız Mahallesi’nde meydana geldi. Boş arazide, kanlar içinde hareketsiz yatan kadını görenler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbarla bölgeye gelen sağlık görevlileri, üzerinde kimlik bulunmayan 40 yaşlarındaki kadının boğazı kesilip vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldüğünü belirledi. Polis ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından cansız beden, kimlik tespiti ve otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Polis, kadını öldüren kişi ya da kişilerin tespit edilip yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

İki çocuk annesi

Cesedin iki çocuk annesi Neslihan Kaya’ya ait olduğu belirlendi. Otopsisi yapılan kadının cenazesi, Adli Tıp Kurumu morguna gelen yakınlarına teslim edildi.

Kız kardeşinin cenazesini teslim almaya gelen Aslı Kaya, Adli Tıp Kurumu önünde gözyaşı döktü. Kardeşinin vahşice öldürüldüğünü belirten Kaya, “Kardeşim eşinden ayrı, boşanmış, iki çocuğuyla yaşıyordu. Şimdi ben 8 ve 9 yaşındaki iki çocuğuna annelerinin öldüğünü nasıl söyleyeceğim? Kardeşimin boğazını kesmişler, bıçaklamışlar. Kardeşimi vahşice öldürenlerin bulunarak cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Aslı Kaya, uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu öne sürdüğü kardeşinin daha önce saldırıya uğradığını dile getirdi. Neslihan Kaya’nın cenazesi, defnedilmek üzere yakınlarınca Nurdağı ilçesine bağlı Hisar Mahallesi’ne götürüldü. Polis ekipleri ise Neslihan Kaya’yı öldüren kişi ya da kişilerin belirlenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. (DHA)