A3 Haber

Ali Erbaş: Biz meydanda olmadığımız için ortalık kötülere kalıyor

Ali Erbaş: Biz meydanda olmadığımız için ortalık kötülere kalıyor

Ali Erbaş: Biz meydanda olmadığımız için ortalık kötülere kalıyor
Kasım 19
15:23 2021

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Biz meydanda olmadığımız için, iyiler meydanda olmadığı için, Müslümanlar meydandan uzaklaştırıldığı için kötülere kalıyor ortalık” dedi.

Bingöl’de sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Biz meydanda olmadığımız için kötüler, dünyayı yaşanmaz hale getiriyor” dedi. Bingöl Üniversitesi’nin Konuk Evi’nde gerçekleştirilen programda konuşan Erbaş, gittiği her ilde STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldiğini söyleyerek, “Bundan amacımız tanışmak, buluşmak. Dertlerimizi paylaşmak, milletimize daha iyi nasıl hizmet edebiliriz? Diyanet hizmetlerini milletimizin farklı sivil toplum kuruluşları ile birlik, beraberlik içerisinde nasıl yapabiliriz? Şehrimizin çocuğundan gencine, kadınından erkeğine, öğrencisinden memuruna kadar her kesimine nasıl destek olabiliriz? Bunları konuşuyoruz, müzakere ediyoruz” dedi.

“Ortaokullarda, liselerde, üniversitelerde hocalarımız iyilik tohumu saçsın”

Erbaş, şöyle konuştu:

  •  Kötüler, kötülükte yardımlaşıyorlar. Kötüler, dünyayı yaşanmaz hale getiriyorlar, görüyorsunuz. Neden? Biz meydanda olmadığımız için. İyiler meydanda olmadığı için. Müslümanlar meydandan uzaklaştırıldığı için kötülere kalıyor ortalık. Bütün Peygamberler yeryüzünde kötülüğü yok etmek için, kötülüğü ortadan kaldırmak için ne yapmışlar? O zaman bizim de bunları yapmamız lazım. Yeniden Peygamber gelmeyeceğine göre Peygamber varislerinin omuzlarında bu emanet. Yeryüzüne iyilik egemen oluncaya kadar bizim gayret etmemiz, çalışmamız lazım. Biz tohumu saçalım. Üniversitelerimizde hocalarımız iyilik tohumunu saçsın. Liselerimizde, orta dereceli okullarımızda öğretmenlerimiz, camilerimizde imamlarımız, vaizlerimiz, müezzinlerimiz, vakıflarımızda sizler kanaat önderlerimiz iyilik tohumunu saçsın.”
  • Eylem Birliği çok önemli. Hep birlikte güçlerimizi birleştireceğiz. Burada şimdi hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz. O zaman hepimiz benzer şeyleri yapmamız lazım. O zaman neticeyi alacağız. Gençlerimiz, çocuklarımız yoldan çıkmayacak. Ailelerimiz Müslümanca yaşayacak. Bu bizim elimizde yeter ki niyet edelim. Niyetimiz samimi olursa ki öyle olması gerekiyor. ‘Din nasihattir’ O zaman Rabbimiz bizim niyetimize göre ameller yaratacak, bizi muvaffak kılacak.”

“Osmanlı’yı da böyle yıktılar”

Türkiye’nin ‘en büyük dertlerinden birisinin de terör örgütleri olduğunu’ söyleyen Erbaş, şöyle devam etti:

Osmanlı’yı da böyle yıktılar. Bizi de böyle yıkmaya kalkıştılar ama elhamdülillah milletimizin birliği, beraberliği, dayanışması fikir ve eylem birliği ile bu problemin üstesinden geliyoruz. Askerimizle, polisimizle, devlet, millet dayanışması ile bu uru yok ediyoruz. İnşallah bundan sonra birliğimiz, beraberliğimiz daha da arttıkça bizi birbirimize düşürmeye çalışan, Osmanlı’yı nasıl 40 parçaya böldülerse, Anadolu dediğimiz bu sınırları da bize çok görerek parça parça etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kıblemiz bir, bayrağımız bir, ezanımız bir, vatanımız bir. Bu birler o kadar çok ki, bu birler bizi daha da çok birleştirecek. Bu birleri gençlerimize, çocuklarımıza intikal ettirmek, geleceğimizin, istikbalimizin daha da parlak olacağını gösteriyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER