A3 Haber

Sabah yazarı Barlas “iyi tarafından baktı”: Dövizdeki artış zarar edenlerin feryadına sebep oldu ama bundan kazananlar da var!

Sabah yazarı Barlas “iyi tarafından baktı”: Dövizdeki artış zarar edenlerin feryadına sebep oldu ama bundan kazananlar da var!
Kasım 26
08:34 2021

Yandaş “gazete” Sabah’ın AKP destekçisi yazarı Mehmet Barlas, döviz kurlarındaki artıştan kazananların da olduğunu belirterek, iktidara desteğini sürdürdü.

Sabah “gazete”sinin yandaş yazarı Mehmet Barlas, Türk vatandaşlarının bankalarda 300 milyar dolar mevduatı olduğunu belirterek, “Döviz kurlarındaki artış, bundan zarar edenlerin feryadına sebep oldu. Ama bundan kazananlar da mevcut. Bunun gibi yıllardır tasarruflarını, yatırımlarını dolara bağlayıp İsviçre bankalarında değerlendirenler de bulunuyor.
Bunun yanında inşaat fiyatlarına bir bakın bakalım, Türkler yakın tarihte acaba milyon dolarlarla ölçülen emlak satışları yaptılar mı? Yazın Bodrum gibi, Marmaris gibi tatil mekânlarındaki emlak fiyatları, kira rakamları kafanızı hiç karıştırmadı mı?” diye yazdı.

Yıllardır kırılamayan ihracat rekorlarının kırıldığını, savunma sanayinde yerlilik oranının yüzde 80’e çıktığını savunan Barlas, yazısını “Yani sonunda bu dolar da hizaya gelecektir. Zaten defalarca gelmedi mi?” ifadeleriyle noktaladı.