A3 Haber

Erdoğan ve Bakan Nureddin Nebati hakkında suç duyurusu

Erdoğan ve Bakan Nureddin Nebati hakkında suç duyurusu

Erdoğan ve Bakan Nureddin Nebati hakkında suç duyurusu
Aralık 04
16:53 2021

HKP, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçlamasıyla, suç duyurusunda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Lütfi Elvan’ın istifasıyla boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atanmıştı. Nebati’nin Fethullah Gülen’le çekilmiş fotoğrafının ortaya çıkması kamuoyunda tepki ile karşılandı.

Atamanın ardından Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında, “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçunu işlediklerini iddia ederek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde Nebati’nin Fethullah Gülen’le çektirdiği fotoğrafı yer aldı.

“Hukuka ve kanunlara aykırıdır”

Dilekçede, “Şüpheli Nureddin Nebati’nin atamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığına FETÖ iltisaklı birini ataması hukuka da, kanunlara da aykırıdır. Bu nedenle Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan ve Şüpheli Nureddin Nebati hakkında TCK 220/7-8 ve 314/3 hükümleri doğrultusunda soruşturma başlatılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

“FETÖ’nün siyasi ayağı balkabağı gibi ortadadır”

Suç duyurusuna ilişkin HKP MYK Üyesi Adnan Okur açıklama yaptı. Okur, “HKP olarak bu atamayı yapan Recep Tayyip Erdoğan ile atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunduk. Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever, en Haksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu haksızlıklara, Halkın İktidarını kurma görevini omuzlarımızda ve bu sorumluluğu yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimizden sessiz kalmadık, kalamazdık, kalmayacağız” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER