A3 Haber

Eşine kızıp kediyi duvara fırlatan kocaya para cezası verildi

Eşine kızıp kediyi duvara fırlatan kocaya para cezası verildi

Eşine kızıp kediyi duvara fırlatan kocaya para cezası verildi
Aralık 12
12:58 2021

Trabzon’da kavga ettiği eşi Y.E.’ye öfkelenen M.E., evde besledikleri üç aylık Scottish Fold cinsi kediyi duvara fırlattı. Beyninde ödem oluştuğu tespit edilen kedi tedavi altına alınırken, M.E.’ye hayvana şiddet uygulamaktan 1500 TL idari para cezası uygulandı.

Olay, 7 Aralık’ta Ortahisar ilçesinde yaşandı. Eşi Y.E. ile tartışan M.E., evde besledikleri üç aylık Scottish Fold cinsi kediyi duvara fırlattı. Sesler üzerine komşuların ihbarı ile eve polis ekibi sevk edildi. M.E. evden kaçarken eşi Y.E. şikayetçi oldu. Yaralı kedi komşuların yardımıyla veteriner kliniğine götürüldü. Başına aldığı darbe sonucu beyninde ödem oluştuğu belirlenen hayvan tedavi altına alındı. Veteriner, ”Eğer bir haftayı atlatırsa kurtulur, atlatamazsa ölüm riski var’‘ dedi.

Polis tarafından gözaltına alınan M.E.’ye kediye şiddet uygulamaktan idari para cezası uygulandı.

“Şiddetin de hapis cezası olmalı”

Trabzon Hayvanları Koruma Derneği (TRAHAYKO) Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban şunları söyledi:

  • “Bu olay adli vaka olarak görülmedi, şahıs idari ceza olarak 1500 lira para cezası aldı. Eğer hayvan ölürse bu sefer adli vaka olarak ceza alacak. Kişinin hapse girmesi için bu hayvanın ölmesi mi gerekiyor? Bu cezalar daha ağırlaştırılmalı. Şiddetin de hapis cezası olmalı.” (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER