A3 Haber

AKP’li Şen’den seçim açıklaması: Nasıl diye sormayın, kazanacağız

AKP’li Şen’den seçim açıklaması: Nasıl diye sormayın, kazanacağız
Ocak 01
12:39 2022

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, partililere yaptığı konuşmada 2023’te yapılacak seçimleri kazanacaklarını iddia ederek “Bundan sonraki seçimleri kazanmayacaksan, bu zamana kadar olan seçimleri niye kazandın ki?” şeklinde konuştu.

AKP Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından “Bu Hikayenin Kahramanı Sensin” temasıyla gerçekleştirilen AKP Teşkilat Akademisi’nin İstanbul eğitim programları başladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AKP İstanbul İl Başkanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim programının açılışındaki konuşmasında, partililere ilginç ifadelerle seslendi.

Şen, “Aslında bu hikayenin kahramanı Recep Tayyip Erdoğan. Peki neden hikayenin kahramanı sensin diyorum? Çünkü sen de bir Tayyip Erdoğan’sın mevzu bu. Bunu kavrayacağız. Tayyip Erdoğan nasıl çalışıyorsa öyle çalışacağız. O nasıl gayret ediyorsa öyle gayret edeceğiz. O nasıl yorulmuyorsa biz de öyle yorulmayacağız ve kazanacağız” dedi.

“Bana nasıl kazanacağız diye sormayın”

Mustafa Şen, 2023’te seçimi kazanacaklarını, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olacağını, teşkilatın bunu başaracağını iddia ederek, “Girmiş olduğu her seçimi kazanmış bir teşkilatın ve liderin yol arkadaşı, o teşkilatın mensubu birisi olarak, ben nasıl savunma hattında olabilirim? Benim ne işim var savunma hattında? Bana yakışan taarruz, sefer, zafer. Zafer evinde oturana nasip olmuyor. Zafer seferde olana” diye konuştu.

“Mevzu basit, kazanacağız” diyen Şen, şöyle devam etti:

  • Ama bana şu soruyu sormayın, nasıl kazanacağız? ‘Nasıl’ı çöpe at. Kazanacağız. Nasılı yok? Kazanacağız. Çünkü başka yolu yok. ‘Niçin kazanalım? Hep biz mi kazanacağız?’ Bundan sonraki seçimleri kazanmayacaksan, bu zamana kadar olan seçimleri niye kazandın ki? Daha öteye gitmeyeceksen buraya kadar niye geldin ki? O yüzden soru yok. Nasıl kazanacağız, niye kazanacağız, neden kazanacağız? Onların hepsini çöpe… Kazanacağız ve Tayyip Erdoğan yeni Cumhurbaşkanımız olacak.