A3 Haber

AKP’li milletvekili: Yarım asır hizmet görmemiş milletimiz 2002’den sonra refaha kavuştu

AKP’li milletvekili: Yarım asır hizmet görmemiş milletimiz 2002’den sonra refaha kavuştu
Ocak 04
17:10 2022

Yurttaşların yaşadığı sorunlarla ve nesel gerçeklerle bağlarını koparan AKP’li vekillerin açıklamaları dikkat çekiyor. AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Türkiye’nin 2002’den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle refaha erdiğini” savundu.

AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Yarım asır hizmet nedir görmemiş, çeşitli spekülasyonlarla oyalanmış ve açlık sınırında yaşatılmış bir millet 2002’den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle yerini bilmiş ve refaha ermiştir” dedi.

AKP’li Yurdunuseven, 2021 yılı dış ticaret verileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sözcü’de yer alan habere göre, 2002’de başlayan AKP reformları ile ülkenin yaşadığı değişim ve gelişimin yadsınamaz bir gerçek olduğunu savunan Yurdunuseven, şöyle devam etti: “Yarım asır hizmet nedir görmemiş, çeşitli spekülasyonlarla oyalanmış ve açlık sınırında yaşatılmış bir millet 2002’den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle yerini bilmiş ve refaha ermiştir.”

AKP’li Yurdunuseven, ekonomi terörüne karşı mücadele ettiklerini savundu, şunları söyledi: “Böylesi bir dönemde hem enflasyonla mücadele ediyor hem de ülkemizi hedef alan ekonomi terörüne karşı mücadele ediyoruz. Bütün bunlar karşısında bugüne kadar milletimizin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı asgari ücrete yüzde 50, memura yüzde 30,5 zam ve vergi muafiyeti ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Aynı zamanda aylık geliri 1500 TL’den başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2500 TL’ye yükselttik. Kömür kullanan ihtiyaç sahibi ailelerimize Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdeyle artık doğalgaz yardımı da yapmaya başlıyoruz. Kur korumalı mevduat pakedimize ise ilk andan itibaren 78 milyar liralık bir geçişin olması vatandaşlarımızın ekonomi programımıza olan güveni göstermektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu zorlukların üstesinden de milletimizle omuz omuza geleceğiz.”