A3 Haber

İddia: CHP’yle MHP arasında erken seçim pazarlığı yapılıyor

İddia: CHP’yle MHP arasında erken seçim pazarlığı yapılıyor

İddia: CHP’yle MHP arasında erken seçim pazarlığı yapılıyor
Haziran 04
14:08 2022

Deniz Zeyrek, “Bir kulis bilgisi vereyim. İktidarla muhalefet arasında bir şey başlamış, ‘Kılıçdaroğlu adaylığını açıklasın, MHP de erken seçimi açıklasın’ konusunda… ‘Bizim adayımız da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ denilsin ve kasım ayında seçime gidilsin… İktidar ile muhalefet arasında böyle bir diyalog olduğunu biliyorum” dedi.

Gazeteci Deniz Zeyrek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında bir “erken seçim pazarlığı” olduğunu öne sürdü. Zeyrek, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklaması halinde Bahçeli’nin de “Bizim adayımız da Erdoğan” diyerek, erken seçim açıklaması yapacağının kulislerde konuşulduğunu iddia etti.

Fox TV’deki Orta Sayfa programında konuşan Zeyrek, “Bir kulis bilgisi vereyim. İktidarla muhalefet arasında bir şey başlamış, ‘Kılıçdaroğlu adaylığını açıklasın, MHP de erken seçimi açıklasın’ konusunda… ‘Bizim adayımız da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ denilsin ve kasım ayında seçime gidilsin… İktidar ile muhalefet arasında böyle bir diyalog olduğunu biliyorum” dedi.

“Ağustos’ta adaylığını açıklayabilir”

Zeyrek, CHP liderinin adaylığı konusunda da, “Kılıçdaroğlu benim duyduğum kadarıyla Ağustos ayında adaylığını resmen açıklamak istiyor ama onun beklentisi de seçim kararını açıklayın ben de adayımızı açıklayayım şeklinde” ifadesini kullandı.

Erken seçim tartışmasının tabanında bu diyalogların olduğunu söyleyen Zeyrek, Doğan Şentürk’ün “Kılıçdaroğlu aday olursa erken seçim mi olacak?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

  • “Evet, onlar da adaylarını açıklayacaklar eş zamanlı olarak, böyle bir pazarlık var… Siyasetçilerden duyduğum bir bilgi bu.”

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER