A3 Haber

Erdoğan’dan “erken seçim” iddialarına yanıt: Önümüzdeki sene Haziran ayında seçim var

Erdoğan’dan “erken seçim” iddialarına yanıt: Önümüzdeki sene Haziran ayında seçim var

Erdoğan’dan “erken seçim” iddialarına yanıt: Önümüzdeki sene Haziran ayında seçim var
Haziran 12
19:48 2022

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kasım’da seçim yok, seçim önümüzdeki yılın Haziranı’nda, kendini oraya hazırla. Sen aday mısın değil misin onu açıkla ya da adayını açıkla” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da “Gençlik Buluşması”nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasının satır başları:

Erdoğan’ın açıklamasının satır başları:

  • “Bazıları merak ediyor; Bay Kemal, ‘Seçim tarihini açıkla’ diyor. Neyi açıklayacağım; önümüzdeki sene haziran ayında seçim var. Erken seçim olmayacak. Kendini buna hazırla. Sen önce söyle aday mısın onu açıkla. Şuan 6’lı masa ne yapacağını şaşırmış durumda. Biz yolumuza Bahçeli ile Cumhur İttifakı ile yürüyoruz.
  • Adana’da yapmış olduğumuz gençlik şöleninde coşku bambaşkaydı. 100 bini aşkın genç bir araya gelmişti. Tabi biliyorsunuz fetih şölenini İstanbul’da yaptık. 560 bin kişi Atatürk Havalimanı’nda toplandı. Muhalefet Maltepe’de bir araya geldi 106 bin kişi. Nereden nereye görüyorsunuz. Sizlerin gayretleri ile 2023 yeni bir kırılma olacak.
  • (Miçotakis) Biz adamın lafına inanırız. Seni Vahdettin Köşkü’nde ağırlayacağım. Yemekte mutabakata varacağız. Tamam. Aradan 2-3 hafta geçti. ABD’ye gidiyorsun Senato’da konuşma yapıyorsun. F-16’lar aleyhinde. Yemezler Miçotakis yemezler.
  • Anket adı altında ortaya sürülen manipülasyon araçlarında verilmek istenen havaya sevgili gençler, hiç bakmayın. Son 20 yıldır olduğu gibi bugün de Türk siyasetinde en çok tercih ettiği parti biziz.
  • Gençlerimiz bize güveniyor. Biz de gençlerimize güveniyoruz.”

Soru ve cevaplar

Soru: İki gün önce Cumhurbaşkanlığınızı açıkladınız hayırlı olsun efendim. Şuan hiçbir rakibiniz yok. Peki Cumhurbaşkanım neden muhalefettekiler ben adayım demiyor?

  • Cevap: Şimdi tabi ben de doğrusu bu aday noktasında hala isim açıklamayışlarını niye sorusunu arkadaşlarımızla tartışıyoruz. Enterasan. Hepsi birbirine pas atıyor. Perde arkasında adaylık yarışı yapıyorlar. Tabi bizde bir laf var. “Elalemin derdi bizi mi gerdi” diye. Bize ne işimize bakıyoruz. Durmak yok yola devam diyoruz. Bize düşen nedir biz her an maça çıkacak gibi hazırlığımızı yapacağız değil mi?

Soru: Hafta sonu üniversite sınavına gireceğim. Kiralarda ve özel yurtlarda artış var. KYK yurtları ile ilgil çalışmanız var mı?

  • Cevap: KYK yurtlarımız boş biz KYK yurtlarına öğrenci arıyoruz. Tüm üniversite sınavına girecek öğrencilerimize de başarılar diliyoruz.

Soru: Ekonomi ile ilgili “Güzel günler göreceğiz” demiştiniz, güzel günler için tarih verebilir misiniz?

  • Cevap: Teşekkür ederim. Bu ekonomik istatistikler iner çıkar. Şu gerçeği görmemiz lazım. Tüm dünya bir ekonomik çıkmazın içinde. Bir tarafta Ukrayna Rusya savaşı var. Ciddi anlamda tarım ürünlerinin bu ülkelerden geldiğini biliyoruz. Bizim sıkıntımız yok. Stoklarımıza 5 milyon buğdayımız var. Bakan arkadaşlarım görüşmeler yaptılar. Bu işi farklı bir boyuta getirmek sadece kendimize değil üçüncü ülkelere de mal gönderme gibi bir çalışmanın içinde olacağız. Bu görüşmeler yapılıyor. Gelecek hafta Putin ve Zelenskiy ile görüşebiliriz. İçimizde maalesef çıkmış bir büyükelçi müsvettesi, terbiyesiz, adalarla ilgili ‘Bunlar Yunanistan’ın hakkıdır’ diyor. Bu adamlar büyükelçilik yaparsa bu ülkenin hali ne olur.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER