A3 Haber

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde asgari ücret ve bayram tatili var

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde asgari ücret ve bayram tatili var

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde asgari ücret ve bayram tatili var
Haziran 26
18:27 2022

Ana gündem maddesi ekonomi olacak Kabine toplantısı, yarın Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılıp yapılmayacağının kesinlik kazanması bekleniyor. Ayrıca bayram tatilinin kaç gün olacağı da Kabine’de netleşecek.

Kabine toplantısı, yarın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Saray’da toplanacak.

Ekonominin ana gündem olacağı toplantıda, asgari ücrette ara zam yapılıp yapılmayacağının kesinlik kazanması bekleniyor. Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de konuya ilişkin kabineye bir sunum yapması beklentiler arasında.

Eğer asgari ücretliye ara zam kararı çıkarsa Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak ve yapılacak zam oranı netlik kazanacak. Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan zam yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

Bayram tatili kaç gün olacak

Kabinede Kurban bayramı tatilinin süresi de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor.

Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz dolayısıyla resmi tatil. Bu nedenle “Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?” sorusu gündemde.

Kabine toplantısında ‘enflasyonla mücadele’ ve fahiş fiyat artışları da masada olacak. Son ekonomik veriler ışığında atılacak yeni adımlara karar verilecek.

Erdoğan’ın kalabalık bir ekiple katılacağı NATO zirvesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son kez masada olacak.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER