A3 Haber

Sarıklı cübbeli kişiler parkta oturan çifte saldırdı: “Kızlı erkekli oturamazsınız”

Sarıklı cübbeli kişiler parkta oturan çifte saldırdı: “Kızlı erkekli oturamazsınız”

Sarıklı cübbeli kişiler parkta oturan çifte saldırdı: “Kızlı erkekli oturamazsınız”
Haziran 30
14:24 2022

İstanbul-Balat’ta piknik yapan G.B ile kız arkadaşı A.B, sarıklı ve cübbeli olduğunu belirttikleri 15 kişilik bir grup tarafından “Kızlı erkekli oturamazsınız, nikahınız var mı?” denilerek darp edildiklerini söyledi. A.B, yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden gördüğü darp sonrası şikayetçi oldu. Saldırganların tamamı serbest bırakıldı.

İstanbul Balat’ta 29 Haziran günü G.B ve A.B çifti, yanlarına gelen 10-15 kişilik sarıklı ve cübbeli kişiler tarafından önce, “Nikanız var mı? Evli misiniz?” sorularıyla rahatsız edildi. Gerici grup, çiftin tepki göstermesi üzerine A.B’ye, “Nikanız yoksa kızlı erkekli oturamazsınız” diyerek saldırdı.

Halktv.com.tr’den Hazar Dost’un haberine göre, G.B’ye “Sen çarşaflısın, cemaatimizi kötülüyorsun. Burada böyle bulunman doğru değil” diyen grup, A.B’nin gömleğini yırtarken yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine şiddet uyguladı.

A.B., polise ihbarda bulunmasının ardından gericilerin bir süre sonra tekrar yanlarına geldiğini, saldırganların kendisine “Olaylar bir anda gelişti, biz hakkımızı helal ediyoruz. Sen de hakkını helal et’ dediler” dediğini söyledi. A.B. aldığı darp raporuyla beraber saldırganlardan şikayetçi oldu.

Serbest bırakıldılar

Çevredekilerin “Ne yapıyor gençler? Oturuyorlar. Niye karışıyorsunuz, biz gördük hiçbir şey yapmadılar” diyerek tepki göstermesi üzerine geri adım atan grup, gözaltına alındı. Karakola götürülerek ifadeleri alınan saldırganlar, işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Saldırıya uğrayan A.B, polise verdiği ifadesinde, olayı anlattı. A.B. ifadesinde şunları söyledi:

  • “29.06.2022 tarihinde kız arkadaşım olan G.B isimli şahıs ile Balat sahilinde oturuyorduk. Nişan arifesinde olduğumuz için planlarımızı konuşuyorduk. Daha sonra kimlik bilgilerini bilmediğim cübbeli, sarıklı şahıslar yanımıza geldi. Önce medeni halimizi sordular. Ben, ‘Siz kimsiniz? Neden soruyorsunuz?’ dedim. Aynı şahıs, dönüp kız arkadaşıma ‘Sen çarşaflısın, bu şekilde burada bulunman doğru değil. Cemaatimizi kötülüyorsun, kötü örnek oluyorsun’ dedi.
  • Sonra ben ayağa kalkmak isteyince omzumdan sıkarak ve bana güç uygulayarak benim kalkmamı engelledi. Ben kendimi korumak amaçlı bir yumruk salladım fakat şahsa değmedi. Ne olduğunu anlamadan kalabalık bir grubun saldırısına uğradım. Darp edildim. Kız arkadaşımın ve insanların yanında rencide edildim. Çevredeki vatandaşlar bizi ayırdı. Ben polisi aradım. Ve şahıslar yanıma gelerek, ‘Olaylar anlık gelişti, bize hakkını helal et, biz hakkımızı helal ediyoruz’ dediler. Daha sonra olay yerine ambulans ekipleri geldi. Tedavimi yapmak üzere Çapa Tıp Fakültesi’ne getirdiler. Ben, beni kız arkadaşımın yanında rencide ve darp eden şahıslardan davacı ve şikayetçiyim.”

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER