A3 Haber

Burhaniye Kaymakamı, Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı: “Toplumun huzuru ve güvenliği…”

Burhaniye Kaymakamı, Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı: “Toplumun huzuru ve güvenliği…”

Burhaniye Kaymakamı, Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı: “Toplumun huzuru ve güvenliği…”
Ağustos 10
18:20 2022

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ni “kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması” bahanesiyle yasakladı.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, yıllardır yapılan ve gelenek haline gelen, bu sene de 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermedi. Kaymakam İlyas Memiş, yazısında “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadelerini kullandı.

Yıllardır Türkiye’de yapılan ve gelenek haline gelen Zeytinli Rock Festivali’ne kaymakamlıktan bu sene izin çıkmadı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Milyon Yapım Organizasyon Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı verdi:

  • “İlgi dilekçeniz incelenmiş olup; Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.”

Munzur Festivali de iptal edilmişti

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali, Tunceli Valiliği’nin yasak kararlarının ardından, tertip komitesince il merkezinde iptal edilmişti. Munzur Kültür ve Doğa Festivali tertip komitesi, Tunceli Valiliği’nin aldığı yasak kararları nedeniyle etkinliklerin yapılamaz hale geldiğini belirtip, merkezdeki festivali iptal etmek zorunda kalmıştı. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ise iptal kararının valilik yasakları nedeniyle alındığını söylemişti.

İlgili haberler:

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER